zavřít

V adventuře Niten řešíte tajemství japonského ostrova po vzoru Dear Esther

Windows

- Oznámení autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

S inspirací Dear Esther a Gone Home v zádech vstoupila na KickstarterGreenlight explorativní adventura Niten, ve které hráči odhalují nejenom tajemství opuštěného japonského ostrova, ale hlavně jeho dvou bývalých obyvatel – samuraje a jeho žáka.

Trailer předvádí kouzelnou atmosféru opuštěné lokace, jejíž tajemství mohou hráči objevovat svým vlastním tempem bez hrozby v podobě nepřátel. Relaxační atmosféru podporuje i možnost zvelebovat svou chajdu nebo vlastní zenovou zahrádku.

Základem zážitku je ale průzkum ostrova, který si žije svým vlastním životem, a poskytuje hráči nenápadné indicie, kam se podívat, aby udělal další krok k možnému odhalení minulých událostí. Vidíte světlušky? Určitě se je vyplatí následovat, abyste se dostali k dalšímu příběhovému fragmentu, které hra podává výhradně v audio formě.

Příběhových střípků nabídne hra celou řadu, při prvním dohrání je určitě všechny neodhalíte. Znovuhratelnost se navíc tvůrci snaží podpořit komiksem - obdržíte jej po každém dohrání a shrne příběhové momenty, které jste odhalili.

Niten snad vyjde koncem roku pro PC, další informace nabízí oficiální stránky hry a návštěva Kickstarter stránky odhalí, že si tvůrci řekli o 15 tisíc liber. Za vybraných 20 tisíc nabídnou bohatší faunu i flóru a za 25 tisíc podporu virtuální reality.

Tagy: Indie Japonsko adventura first person samuraj otevřený svět explorativní adventura

Zdroje: tisková zpráva,Kickstarter,Steam Greenlight

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.