zavřít

Tvůrci Resogunu chystají multiplayerovku Stormdivers, možná to bude battle royale

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

O Stormdivers bych mohl mluvit celé hodiny. Velezkušené finské studio Housemarque, které má na triku třeba pěknou střílečku Nex Machina nebo Resogun, se totiž vytasilo s nekonečnou řadou informací, mezi něž patří například skutečnost, že hra bude primárně multiplayerová. A že bude mít něco společného s bouřemi…? A možná se tam bude létat. Taky bude postavená v Unreal Enginu. A to je vlastně asi tak všechno.

Moudřejší jsem nebyl ani po zhlédnutí „traileru“, který je spíš tím nejteaserovitějším teaserem, jaký jsem za dlouhou dobu viděl. Naštěstí existuje Eurogamer.net, který z vývojářů, konkrétně Mikaela Haveriho, vydoloval kryptický náznak, že možná půjde o battle royale. Na otázku, zda jsou Stormdivers něco jako Fortnite, Haveri odpověděl: „To je velmi dobrá domněnka.“

Takže možná ano, možná ne, a možná se to celé ještě stokrát změní, protože to vážně nezní, jako by Stormdivers měli vycházet v nejbližší budoucnosti. Prý by mohli stihnout ještě letošní rok, ale příliš bych na to nesázel – rozhodně ne na plnou verzi. Je samozřejmě možné, že se zjeví nějaká beta nebo early access, aby se studio mohlo před vydáním trochu poradit s komunitou a otestovat infrastrukturu, ale to jsou všechno prachbídné dohady.

K Housemarque se váže ještě jedna vcelku zajímavá novinka, kterou je dokumentární film The Name of the Game. Trailer, na nějž se můžete podívat na konci článku, ukazuje vypjaté období během vývoje Nex Machina, během nějž se tvůrci evidentně často necítili zrovna nejlíp, ale naštěstí své trápení poctivě zaznamenávali na kameru, takže příští generace se můžou zase něco přiučit o leckdy strastiplném, stresujícím životě nezávislého vývojáře počítačových her.

Tagy: akční multiplayer

Zdroje: tisková zpráva, Eurogamer.net

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.