zavřít

Tvůrce Valiant Hearts se vrací s inovativní hudební odyseou Lost in Harmony

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Válečná adventura z dílny Ubisoftu Valiant Hearts: The Great War sice nebyla herně z nejnáročnějších, nicméně obsahem a audiovizuálním zpracováním patřila k mým nejpůsobivějším herním zážitkům v roce 2014. Proto je pro mne potěšující zjištění, že se její hlavní tvůrce Yoan Fanise, po čtrnácti letech v Ubisoftu přechází se studiem Digixart na vlastní nohy a představuje novou hru, hudební arkádu Lost in Harmony: Kaito’s Adventure.

zdroj: Archiv

O hře toho zatím mnoho nevíme, kromě několika stěžejních prvků. Tím prvním je fakt, že na hudebním doprovodu, který zároveň bude sloužit jako klíčová složka hratelnosti, bude pracovat i Wyclef Jean. Ano, ten Wyclef Jean. Společně s ním se na soundtracku podílí i další dva skladatelé – Roc Chen a Mark Griskey.

Příběh, který je zatím jen letmo načrtnutý, se točí kolem chlapce Kaita a dívky Ayi, jíž vozí po celém světa na skateboardu. Zní to možná triviálně, nicméně Fanis se zaklíná tím, že Lost in Harmony: Kaito’s Adventure bude hra vyprávěná pomocí a hudby a její příběh vám zlomí srdce. Začínám ve vzduchu cítit velký doják, tím spíše, když si pustím trailer...

Ostatně, mám k tomu oprávněné důvody! Valiant Hearts byla příběhově a emocionálně vynikající hra, kde se zdánlivě příliš stylizované vizuální zpracování skvěle snoubilo s hudebním doprovodem. I bez dialogů zvládlo toto válečné vyprávění strhnout svými pocity, momenty, příběhy.

Navíc, Fanisův rukopis, jenž se projevil ve Valiant Hearts, je zřetelný i z těch několik záběrů v traileru a Lost in Harmoy. Ačkoliv momentálně přeskakování překážek na skateboardu možná vypadá triviálně, tuším, že se za tím vším skrývá díky propojení samotné akce s hudební složkou mnohem hlubší zážitek a to jak z hlediska vnímání celého obrazu, tak snad i samotné hratelnosti. Lost in Harmony: Kaito’s Adventure vyjde v roce 2016, ovšem nevíme na jaké platformy.

zdroj: Archiv

Tagy: akční hudební

Zdroje: tisková zpráva,All Games Beta,Destructoid

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.