zavřít

Tvůrce Assassin's Creed připravuje "dokumentární" survival adventuru Ancestors

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Od založení nového studia Panache Digital Games (viz článek) jsme čekali, co za titul Patrice Désilets představí. Jelikož stál za konceptem Assassin's Creed a snažil se vytvořit taktéž hru s historickým námětem 1666: Amsterdam, bylo celkem jasné, že i jeho další hra se bude točit kolem historie. Když ale nyní oznámil Ancestors: The Humankind Odyssey, ukazuje se, že se podívá rovnou do několika dějinných období.

Ancestors: The Humankind Odyssey bude epizodická akční adventura se survival prvky a „dokumentárním zvratem.“ Pokud z toho nejste moc moudří, nebojte, ani my ne. Ovšem vzhledem k teaseru, který si můžete prohlédnout níže a několika zkratkovitým informacím můžeme začít spekulovat. Vzhledem k tomu, že hra bude epizodická, dá se čekat, že v každém dílu navštívíme jiné období.

V teaseru je zmíněno hned několik zásadních dat z lidských dějin, jako je rozluštění lidské DNA, naklonování ovce Dolly, cesta na Měsíc, objevení penicilínu, první let, narození Charlese Darwina, pád Římské říše atd. Celý seznam má k dispozici Polygon. Návštěvu všech možných klíčových okamžiků lidské historie potvrzují i oficiální stránky: „V každé epizodě chceme, aby hráč prožil ty největší okamžiky lidstva s dokumentárním zvratem. Naše civilizace je jen jednu myšlenku od zničení...a nebo evoluce.“

Tak trochu to zní jako zkoncentrování myšlenky Assassin's Creedu do jedné hry se spoustou krátkých dějinných epizod. Už během založení studia ovšem Désilets jasně deklaroval, že chce hru s AAA kvalitou, což nebude levné a je otázka, zda se obrátí na crowdfunding, najdou si dostatečně svobodomyslného vydavatele a nebo má Désilets v rukávu eso. Každopádně je jasné, že Ancestors: The Humankind Odyssey je ambiciozní projekt. Tomu napovídá i fakt, že pro hru bude klíčový ústřední hrdina, který asi cestuje časem. „První věc, jíž jsme chtěli v Panache vytvořit je herec typu Toma Cruise. Věříte mu roli ať už je na vozíku, padá z mrakodrapu a nebo křičí do telefonu... Potřebuji herce, který zvládne spoustu věcí, zvláště v dnešní době, kdy jsme už viděli všechno.“

Pokud bych měl tipovat, jak bude hra vypadat, čekal bych sandboxovou hratelnost, ovšem v rámci mnohem menšího prostředí, než jsme zvyklí z Assassin's Creedu. Těžit bude primárně z toho, že v každé epizodě ukáže zcela jinou dobu. A zmiňované survival prvky by mohly odpovídat nutnosti se plížit a nevrhat se soubojů po hlavě, byť zmínka o akci naznačuje, že zde souboje být musí. Ale to jsou jen spekulace, prozatím ani nevíme, kdy hra vyjde a na jaké platformy a ani v jaké fázi vývoje je.

Tagy: akční adventura historická

Zdroje: All Games Beta,Polygon

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.