zavřít

Torment: Tides of Numenera si o víkendu zahrajete zdarma, navíc je v obří slevě

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Miluju trýzeň. Měl bych asi urychleně přidat velké T, než mi do e-mailu začnou chodit lákavé nabídky nadšených sadistů – mám na mysli Torment, a to jak původní Planescape, tak nové Tides of Numenera. Loňský duchovní nástupce mě rozhodně nezklamal a vřele bych ho doporučil všem fandům izometrických RPG, byť je pravda, že na někoho může být až moc bizarní a netradiční. Ale od toho existují víkendy zdarma, a jeden takový právě probíhá na Steamu.

Až do neděle se sami můžete ponořit do příběhu odehrávajícího se v tak daleké budoucnosti Země, že místní primitivní obyvatelé nejsou schopní rozlišit technologii od magie. A upřímně řečeno je nejspíš nerozlišíte ani vy, protože všemožné civilizace, které se vzmohly a zase padly, po sobě zanechaly takové zázraky, o kterých se nesní ani Elonu Muskovi.

Tím vším proplouvá vaše hráčská postava coby vyvolený dědic tajemného boha, i když ve světě Numenery se „bohem“ může stát asi každý, kdo pronikne dostatečně hluboko do tajemství dávných kovových hračiček. Můžete se svými problémy prosekat či prokouzlit, ale stejně dobře se dá celou hrou projít absolutně bez násilí, čistě pomocí stříbrného jazyka.

Je to originální, je to skvěle napsané, a i po víc než roce, během nějž o mou pozornost soupeřilo nejedno starosvětské RPG, si naprosto stojím za devítkou, kterou jsem Tormentu v recenzi nadělil. Jen se o mých slovech sami přesvědčte. Celá hra je navíc až do pondělí 21. května zlevněná o 60 procent, takže si ji koupíte za 18 eur. Níž cena zatím nikdy neklesla, a za obrovské, mnoho desítek hodin trvající dobrodružství, jaké jste ještě nezažili, to je pakatel.

Tagy: sci-fi fantasy RPG

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.