zavřít

The Black Tower je klasické japonské RPG, ale z Francie

Windows MAC

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Vzpomínáte také s láskou na staré dobré časy klasických JRPG a doma máte sošku Clouda nebo nůž na dopisy v podobě Buster Swordu? Tak to vám udělá radost chystané francouzské JRPG TBT: The Black Tower, které se nachází ve fázi vývoje prorotypu a momentálně na sebe upozorňuje skrze Steam Greenlight.

Na TBT: The Black Tower pracují jen dva nadšenci na volné noze, kteří dle všeho milují Final Fantasy VII. A na Black Tower je to hodně vidět. Stačí se podívat na hlavního hrdinu, Yana Fortého, který v roce 2032 žije v evropské zemi jménem Lutetita a živí se jako lesní ranger. Podobnost s Cloudem, čili hrdinou FFVII, by nebyla tak markantní, kdyby s sebou Yan netahal meč zvící velikosti člověka.

TBT: The Black Tower by měl přinést klasické JRPG v jeho staré podobě. Čeká vás běhání po mapě, kde budete bojovat v rámci náhodných setkání, která tvůrce Simon Mesnard plamenně obhajuje na svém blogu. Samozřejmostí jsou tahové souboje, kterých se zúčastní tři bojovníci v první řadě, k nimž se přidají tři podpůrné postavy. Pomocí nich tak budete balancovat svou taktiku a snažit se o co nejúčinnější strategii.

Příběh bude napojen na Mesnardův román. Z uvedeného videa, které ovšem předvádí jen prototyp hry, sálá atmosféra JRPG z PSOne, včetně měst zvících pár uliček a lidí, co dotváří atmosféru. Jasným pokývnutím směrem k Final Fantasy jsou i modrá dialogové okna. Hra by měla vyjít na PC a Mac.

...

Tagy: sci-fi JRPG

Zdroje: PC Gamer,Indiegogo

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.