zavřít

Tahové RPG Encased se hlásí k odkazu prvních Falloutů

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Je to už hodně dávno, kdy se mezi hráči se zápalem sdílely dojmy z izometrického, tahového Falloutu. Jeho moderní podoba má ke kořenům daleko, i když zůstává postapokalyptické zasazení a RPG prvky. Jistý návrat k úplným kořenům dnes nabízí Wasteland, ale objevuje se i další pokušitel Encased, který vypadá ještě víc jako zmodernizovaný Fallout.

Co se stalo se světem v Encased? Víme jen to, že došlo k apokalypse, naštěstí ne takové, která po sobě zanechává nemrtvé. Lidstvo konec světa předvídalo, a tak vybudovalo obří kupoli, pod jejíž ochranou vznikla nová civilizace, která časem zapomněla na doby dávno minulé.

Jenže vy máte touhu odkrývat tajemství. Kupole je vskutku gigantická, z části stále neprobádaná, takže se připravte na hledání artefaktů, prolézání ruin a oprašování čehokoliv, co vám pomůže odhalit historii.

Svět pod kupolí je vám prakticky od začátku plně k dispozici. Nevolíte si třídu, ale jednotlivé schopnosti, které vás formují požadovaným směrem. Můžete se přidat k jedné z mnoha frakcí a bojovat za její principy. Otevřený svět (uzavřený kupolí) je tu prostě pro vás.

Tvůrci Encased slibují mraky dialogových možností, dopad vašich rozhodnutí na příběh čítající 25–30 hodin, tahové souboje s akčními body, možnost opakovaného hraní díky jiným volbám (a snad i rozdílným koncům).

Za hrou stojí studio Dark Crystal Games, které má jisté zkušenosti s velkými tahovými RPG. Sice sami ještě nic podobného nevytvořili, ale spolupracovali na vývoji Divinity: Original Sin - Enhanced Edition a Divinity: Original Sin II, takže snad vědí, co dělají (první uživatelské recenze nasvědčují tomu, že ano).

Encased je právě teď v early accessu na Steamu, ve kterém vám umožní odehrát prolog a pak se potloukat po otevřeném světě (zhruba 10 hodin materiálu s 20 misemi). Tvůrci věří, že plná hra vyjde za 9 měsíců a obsáhne tři akty, tutoriál, bude mít víc cutscén, rozšířenou výrobu předmětů, víc vybavení, vybalancovaný soubojový systém a další.

Tagy: RPG tahová postapokalypsa příběhová

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun,Steam, oficiální stránka

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.