zavřít

Slovenský dungeon Vaporum slibuje steampunkové prostředí a jednoho hrdinu

Windows MAC

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Líbil se vám Legend of Grimrock? Máte rádi steampunk? Pokud jste odpověděli dvakrát ano, mohl by vás zajímat projekt Vaporum od bratislavského studia FatBot Studio. Má jít o steampunkový dungeon crawler z pohledu první osoby, který ale Grimrock nehodlá kopírovat (namísto party ostatně ovládáte jen jednoho hrdinu). Vývojáře úspěch Grimrocku jen inspiroval a dokázal, že o podobný typ hratelnosti je mezi hráči pořád zájem.

Při hraní Vaporum se pohybujete na klasické mřížce v dungeonu a všechno vidíte z vlastních očí, ale tentokrát bez party hrdinů - na všechno jste sami. Naznačuje to i zápletka příběhu v následujícím traileru. Hlavním tahákem hry by ale měly být akční souboje a řešení mechanických puzzlů ve světě protkaném záhadami.

Prozkoumávání všech zákoutí podivné věže, u které se hrdina objevil, má být stejně důležité jako souboje. V nich tvůrci kladou důraz na to, aby si každý hráč vyvinul vlastní styl hraní, namísto neustálého počítání čísel a koukání do tabulek. Hlavní postavu si hráči mohou navrhnout a upravovat, ale do detailů zatím vývojáři v tomto  ohledu nezašli. Ostatně, času mají zatím více než dost.

Vaporum snad vyjde někdy v budoucnu na PC a Mac, a pokud se vám líbí, můžeme vás rovnou nasměrovat na oficiální stránky nebo na Steam Greenlight, kde můžete dát hře palec nahoru. V galerii pak najdete první obrázky a na záložce s videi i čtyři videa, kde uvidíte i záběry z hraní pre-alpha verze hry. Třeba takovéto:

Tagy: Indie steampunk dungeon

Zdroje: Vaporum

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.