zavřít

Shadowrun Returns dostane v říjnu nové oficiální DLC

iPad iPhone Android Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Velice povedené kyberpunkové RPG Shadowrun Returns si u nás vysloužilo poctivou osmičku a jeho první kampaňová epizoda naznačila, co můžeme od téhle hry očekávat. Tedy platformu, která umožní vytvářet bojové i RPG/ konverzační dobrodružství stejně jako u papírové předlohy. Ty by měla zajistit jak komunita, tak i tvůrci z Harebrained Schemes.

Autoři ale momentálně pracují hned na několika věcech. Tu první, odstraňování chyb a bugů obecně, jste mohli ochutnat v rámci včerejšího patche. Nicméně tohle bude mise dlouhodobá. Kromě ní se dělá na verzích pro další platformy. Na linuxové se spustily práce tento týden a jde o proces náročný, jelikož si editor s Linuxem moc nerozumí.

Další, asi pro dost lidí aktuálnější, je otázka vydání verze pro tablety iOS a Android. Ta původně měla vyjít s PC, ale kvůli tomu, aby se hra odladila bylo nakonec vydání odloženo o několik týdnů. Což je termín, který platí i teď, protože přesnější datum nejde kvůli schvalovacímu procesu Apple stanovit. Tabletová verze bude bez editoru a hlavně přístupu k uživateli generovanému obsahu.

Hráči na tabletu se tak budou muset spolehnout na oficiální updaty, které ale budou obsahovat i to nejlepší, co v komunitě vzniklo. Samotní Harebrained Schemes momentálně pracují na misi nazvané momentálně lakonicky Berlín. Pochází z ní obrázek u článku a vyjít by měla někdy v říjnu tohoto roku. Berlin bude zdarma pro ty, kteří na hru přispěli na Kickstarteru a ty, kteří si předobjednali sběratelskou edici. Ostatní za novou kampaň zaplatí, ale nevíme kolik.

Nicméně, jak už bylo mnohokrát opakování, výhoda Shadowrun Returns tkví v tom, že nejste odkázáni jen na oficiální kampaně. Hráči mohou svobodně tvořit své vlastní. Hodně zajímavě vypadá projekt Shadowrun Identity. V něm najdete na osmdesát Game Masterů (to jsou ti, kteří v papírové verzi vytváří a šéfují runu), kteří v rámci souladu s oficiálním světem a pravidly připravují monstrózní kampaň, která by měla zabrat více jak sto hodin hraní. Sto hodin!

Tagy: RPG kyberpunk tahová

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.