zavřít

Pryč s elfy! V Raji: An Ancient Epic hrajete za mladou dívku, která mlátí indické démony

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Vždycky je příjemné narazit na hru, která se svým pojetím fantastična a mytologie odlišuje od poněkud vyčpělých západních klišé plných špičatých uší a přerostlých plnovousů (i když jak dokazuje Divinity: Original Sin II, i elfy a trpaslíky lze zpracovat skvěle). Tvůrci akční adventury Raji: An Ancient Epic pocházejí z Indie, a tak se nelze divit, že jako primární inspirace jim posloužila indická kultura. Čekejte boj proti obrovským démonům, úchvatné indické hrady a mocnou magii nezvyklých božstev.

Příběh se točí kolem mladé dívky jménem Raji, jejíž svět byl napaden démonickými silami. Tahle invaze ji připravila o mladšího bratra, kterého unesl hlavní šéf zlých oblud, lord Mahabalasura. Naštěstí si ji jako svůj nástroj vybrali slitovní bohové a obdařili ji nadpřirozenými silami. Raji tak bude bušit démony různými zbraněmi a metat kotouly i ohnivé koule.

Všechny úrovně budou vytvořené ručně, a to hned ve dvojím smyslu. Zaprvé nepůjde o žádné procedurální generování – každý tajný průchod, každý střet s nepřáteli bude pečlivě předpřipraven. A zadruhé je vše, co ve hře uvidíte, ručně namalované. Umělci z řad vývojářů si kvůli tomu udělali exkurze do různých zajímavých koutů Asie, od Indonésie až po indický stát Rádžasthán, takže by vše mělo být autentické.

Raji: An Ancient Epic se v brzké době chystá na Kickstarter, kde autoři doufají vybrat dostatečné množství peněz na pokračování vývoje. Video prototypu vypadá moc pěkně – aspoň tedy podle mě, a doufám, že se mnou bude souhlasit i crowdfundingu nakloněná část hráčské komunity. Akční výlet do světa indické mytologie je velice lákavá propozice.

Tagy: Indie akční adventura mytologie indie hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.