zavřít

Pekelný update 6.66 zásadně mění multiplayer střílečky Doom - DLC jsou nyní zdarma

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

„Ještě nikdy nebyl lepší čas, kdy se vydat do pekla.“ Tohle prohlášení studia Bethesda upozorňuje na velké změny ve vynikající střílečce Doom od id Software. Hra se dočká velkého updatu, který zásadně upravuje multiplayer a zpřístupňuje multiplayerová DLC všem zájemcům - zdarma. Navíc si hru během následujícího víkendu můžete zahrát zdarma (kousek singlu a celý multiplayer) nebo koupit s výraznou slevou.

Bethesda se k vylepšené verzi hry staví jako k „ultimátnímu zážitku“ z Doom, o čemž svědčí symbolické číslo updatu 6.66 – to už prostě netrumfnete. A vývojáři nechtějí zůstat jenom u drsného názvu. Update mimo jiné ruší season pass, takže všechna tři multiplayerová DLC jsou odteď zdarma pro všechny hráče. Vzhledem k tomu, že obsahovala i 9 bonusových map, by tenhle krok měl přispět k většímu stmelení komunity. Třešničkou jsou bonusové módy, démoni, výbava nebo brnění.

Drastických změn se dočká multiplayerový systém progrese. Až doteď si hráči odemykali nové zbraně, démony, výbavu atd. náhodně – nikdy jste nevěděli, co přesně vám padne. To je pochopitelně vzrušující, ale když zoufale toužíte po specifickém skinu nebo helmě, doufat ve vrtkavou přízeň RNG rozhodně nemusí být moc zábavné. I z toho důvodu se teď budou nové věcičky odemykat na základě vaší úrovně a konkrétních výzev, takže vždycky budete vědět, jak na tom s postupem k dané odměně jste. Veteráni se mohou rozhodnout svou sbírku resetovat a projít novým systémem od nuly, nebo si své nahromaděné poklady ponechat.

DOOM update

Co se týče samotné hratelnosti, krátkou slámku si vytáhl Hack Module System. Ten byl zrušen ve prospěch run, které se po vzoru kampaně nemusí aktivovat a nevyprší, ale jsou součástí vaší výbavy, na níž se můžete vždycky spolehnout. A spolehnout se lze i na přehlednější a informativnější uživatelské rozhraní. Tohle všechno by spolu s myriádou dalších změn mohlo přinutit k návratu leckterého veterána.

Ovšem, co když veteránem nejste? Co když Doom vůbec nevlastníte, ale chtěli byste si ho vyzkoušet? V tom případě si nic moc neplánujte na tenhle víkend (nebo na ten příští, pokud hrajete na PS4). Od dnešní sedmé hodiny si totiž hru můžete stáhnout zdarma, vyzkoušet si první dvě úrovně kampaně, ponořit se do arkádového módu nebo rovnou ochutnat opravdové peklo – rychlý a nemilosrdný multiplayer. Pokud se následně rozhodnete si hru koupit, veškerý postup vám pochopitelně zůstane.

Pakliže se Bethesdě zakousnete do návnady, za plnou hru a všechna DLC zaplatíte 15 dolarů (a řekl bych, že stejná částka to bude i v eurech). To je o polovinu levnější než dosavadní nabídka na Steamu, což už není k zahození – zvlášť když tak kupujete hru, kterou jsme v našich redakčních výběrech „Best of 2016“ nominovali na nejlepší střílečku, nejlepší soundtrack i nejlepší hru, a která si od nás odnesla titul za největší překvapení roku. A to ani nemluvím o tom, že vy, naši čtenáři, jste si ji vyvolili za svou absolutně nejlepší loňskou hru. Tahle novinka by se vám tak měla strefit přímo do noty.

Tagy: DOOM (série) peklo horor FPS

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.