zavřít

PC verze Tomb Raidera bude poctivá, hw nároky akorát

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Nový Tomb Raider je za dvěřmi - na Xbox 360, PlayStation 3 a PC vyjde už 5. března, a tak je nejvyšší čas, aby vývojáři zveřejnili hardwarové nároky pro poslední jmenovanou platformu. Crystal Dynamics prozradili, že na PC verzi spolupracovali se studiem Nixxes, které se jim o PC porty stará už přes patnáct let. Nějaké zkušenosti tedy mají a port Tomb Raidera by nemusel dopadnout vůbec špatně. Navíc se specifika PC berou na zřetel, a pokud na to budete mít dostatečně výkonný stroj, užijete si mnohem lepších efektů než konzolisté.

Mezi to, co Crystal Dynamics zmínili, patří mnohem detailnější teselace, vylepšený SSAO (screen space ambient occlusion) a lepší post-filter efekty. Samozřejmostí jsou pak výrazně detailnější textury, oblečení, stíny apod. Chybět nebude ani plná integrace Steamworks - podpora pro ukládání hry do cloudu, achievementy, multiplayerový matchmaking a automatické aktualizace. Podporován bude jak gamepad, tak klávesnice i myš a hráče s PCčkem v obýváku jistě potěší podpora pro Steam Big Picture. Ale už k samotným hardwarovým nárokům:

Ty jsou ve zprávě od CD rozděleny na dvě klasické kategorie: minimální a doporučené. Minimální nároky jsou: grafická karta s 512 MB paměti a podporou DirectX 9, jako je například AMD Radeon HD 2600 XT nebo nVidia 8600. Procesor vám bude stačit dvoujádrový a to například AMD Athlon X2 s taktem 2.1 Ghz nebo Intel Core 2 Duo s taktem 1.86 Ghz. Překvapivě nenáročné jsou pak požadavky na paměť, kdy by pro minimální sestavu mělo stačit jen 1 GB RAM. A pokud pořád fungujete na více jak deset let starém operačním systému, tak ano, Tomb Raider bude podporovat i Windows XP (SP3 samozřejmě).

Doporučené hardwarové požadavky zní také docela rozumně: Windows Vista, 7 nebo 8, grafická karta s podporou DirectX 11 a 1 GB paměti, jako například AMD Radeon HD 4870 nebo nVidia GTX 480. Procesor už vývojáři doporučují čtyřjádrový a to buď AMD Phenom II X2 565, nebo Intel Core i5-750. Paměti by měly stačit 4 GB. Kdo máte ještě silnější mašinu, užijete si textur ve vysokém rozlišení s až 16x větším množstvím dat, pořádné teselace na spoustě povrchů, lepší depth of field, hladší geometrie atd. Klasické výhody pořádné PC verze a nabušeného stroje.

Dobré taky je, že vývojáři nijak nelimitují počet snímků za sekundu a tak si to klidně můžete užít ve 120 i více snímcích, pokud vám to PCčko utáhne. Pokud máte více monitorů tak jste taky v klidu - Tomb Raider bude podporovat jak AMD Eyfinity, tak nVidia Surround, takže si hru bez problémů zahrajete i na dvou a více monitorech. A na závěr ještě finální potvrzení, že hra nebude mít žádné DRM: "V silné DRM ochrany které jsou mířené proti zákazníkům nevěříme. Hra bude využívat Steamworks a musí se na vašem Steam účtu aktivovat, ale pak už žádné další DRM nemáme," napsali tvůrci na oficiálním Tumblru. Kdyby takhle hezky vypadaly všechny PC porty...

Obrázek krabičky pro PC verzi hry

Tagy: online akční multiplayer adventura 3rd person

Zdroje: Tomb Raider

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.