zavřít

Oznámení české adventure Memento Mori 2

Windows

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Vývojáři z Centauri nedávno na svých Facebook stránkách zveřejnili několik anonymních screenshotů a nechali fanoušky hádat, z jaké hry pochází. A už minulý týden, když na redakční mail přistála od dtp entertainment pozvánka na E3 prezentaci Memento Mori 2, bylo jasné, odkud vítr vane. Centauri pracují na pokračování české adventure Memento Mori, která podle dnešní tiskové zprávy vyjde v německy hovořících zemích (a snad nejenom tam) na konci tohoto roku.

Memento Mori 2 navazuje na události z konce prvního dílu – vyšetřovatelka Lara a její partner, bývalý zloděj uměleckých děl Max, jsou na líbánkách v Jihoafrické republice. Idylku naruší telefonát Lařina šéfa z Interpolu, který vyšle dvojici, aby asistovala u krádeže uměleckého kusu z muzea v Kapském městě, kterou už policie uzavřela. Události se sejdou tak nešťastně, že během honičky dojde k automobilové nehodě. Zlodějovo tělo je nalezeno na dně útesu, Maxovo tělo však chybí – je prohlášen za ztraceného, zřejmě mrtvého. Lara je zničena, vrací se do centrály Interpolu v Lyonu a v průběhu vyšetřování dalšího případu se snaží zoufale najít důkazy o tom, že Max žije.

Vývojáři z Centauri hodlají dle tiskové zprávy zapracovat zejména na výrazu tváří postav a atmosféře jednotlivých lokací, má jich být něco přes 50. Hratelné postavy budou tentokrát tři (Lara, Max a nějaká tajemná žena soudě dle tohoto obrázku), kapitol bude osm a znalost původní hry prý není nutná, i když určitě pomůže, pokud budete znát společnou historii Maxe a Lary – pochopíte, proč je Lara ze zmizení Maxe tak rozhozená.

Tagy: adventura česká hra detektivka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.