zavřít

Overwatch slaví čínský rok Kohouta novými skiny a hláškami

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Od 24. ledna do 13. února poběží v Overwatch speciální event, během nějž půjde získávat nové skiny, hlášky, highlight intra a další kosmetické předměty pro jednotlivé hrdiny. Jelikož je akce k příležitosti čínského roku ohnivého Kohouta, všechny tyto bonusy se nesou v nějakém spojení s čínskou kulturní tradicí.

Osobně mne nejvíce potěšil fakt, že čtveřice hrdinů dostala skiny podle Wu Čcheng-enova Putování na západ, což je příběh o Opičím králi. Ze Zenyatty se tak stává Tripitaka, Winston je logicky Sun Wu-kchung, tedy Opičí král (jeho puška dokonce vypadá jako Přací kyj), z Roadhoga je Čuník, pardon, nebeský maršál Pcheng, i s bojovými hráběmi, a z Reinharda se pak stal Písečný mnich.

Jak vám ukáže trailer, nových skinů se dočkalo mnohem víc postav a musím říct, že na rozdíl od vánočního eventu se mi zde líbí skoro každý. A pokud nebudete mít štěstí při otevírání beden, připravte si standardní tři tisíce zlaťáků za každý legendární skin.

Event doprovází i update, který přidává pár novinek a také nerfů. Nově můžete vybrat až čtyři emoty, spreje a hlášky, které můžete ve hře používat. Důležitější jsou ale nerfy. Biotický granát Any má sníženou dobu trvání z pěti na čtyři vteřiny a hlavně sníženou efektivitu o 50 %, protože byl prostě až příliš efektivní u tanků. D.Va přišla o 200 bodíků armoru, který se změnil v normální HP, protože s ním byla prostě příliš nezranitelná. Každá její kulka dává poškození 2 místo 3, ale zase s každým výstřelem použije 11 místo 8 kulek.

Lúcio nově bude moci jezdit po zdi i pozpátku a celkově byl upravený Roadhogův hák, který spoustu hráčů trápil tím, že tahá cíle zpoza rohu a jeho úprava byla náročná z hlediska linie výhledu a natočení přitaženého hrdiny. Trochu posílená byla Sombra, jejíž hack má snížený cooldown z 12 na 8 vteřin a čas samotného hackování je snížený ze vteřiny na 0,8 vteřiny.

Tagy: online akční multiplayer FPS kooperace

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.