zavřít

Noční můra v pizzerii nekončí, protože se blíží Five Nights at Freddy's 2

Windows

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Noční můra v pizzerii nekončí, protože dosavadní noční hlídač pozbyl všechny nervy a nechal se přeložit (nebo byl přeložen) na denní šichtu. Jinak řečeno, v noci musíte restauraci u Freddyho hlídat vy. A jestli máte alespoň mlhavou představu, jak náročné bylo čelit „neškodnému“ strašení hraček v původním dílu Five Nights at Freddy's, pak si můžete udělat velmi jasnou představu, jaké peklo vás čeká při hraní Five Nights at Freddy's 2. Když hra proleze Greenlightem, což by s ohledem na úspěch jedničky neměl být problém.

Five Nights at Freddy's 2 zpestří jednoduchou, ale sugestivní hratelnost jedničky rozšířením plejády strašících hraček, jejichž pohyb noční restauračkou musí hráč hlídat na monitorech a omezovat zavíráním a otvíráním dveří, aby mu nevlezli do hlídačské budky. Stejně jako v první hře je ale pro manipulaci všech zařízení k dispozici omezené množství energie, s níž je tedy třeba nakládat s maximálním rozmyslem. Další novinkou je hlava Freddy Fazbeara, kterou má hlídač k dispozici, aby s ní dotírající hračky odháněl.

Popis Five Nights at Freddy's 2 nemůže znít jinak než infantilně a skoro až idiotsky, protože hra bude zjevně vycházet z principů prvního dílu. Ten zabodoval právě svým maximálně jednoduchým konceptem, který dokázal se stoprocentní efektivitou (a s pomocí všech známých hororových klišé) děsit a strašit prakticky kohokoli včetně kovaných fanoušků hororových filmů a her.

Vzpomínka na hračky, které se v noci nudí a provádí naschvály a skopičiny, mě třeba po hraní jedničky provázela nějaký čas každou noc cestou na WC nebo do ledničky. Nebyly to věru příjemné momenty. Pokud se tedy potřebujete zbavit náklonnosti k bílému sexu, můžu Five Nights at Freddy's jenom doporučit. Nebo si počkejte na dvojku, které můžete na Steam pomoci palcem nahoru na Greenlightu.

Tagy: horor akční

Zdroje: Steam Greenlight

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.