zavřít

Nintendo čelí žalobě kvůli poruchovým páčkám na Joy-Conech

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

To by snad ani nebyli Američané, kdyby se s někým nesoudili kvůli každé drobnosti. Tentokrát ale možná mají pravdu. Spousta hráčů se totiž ozývá s jedním a tím samým problémem – páčky na Joy-Conech se po čase používání začnou chovat divně. Nintendo na podanou žalobu zatím reaguje velice klidně.

Problém spočívá v takzvaném driftování, tedy vychýlení páčky z osy, což má za důsledek například samovolný pohyb postavy bez hráčova inputu. Tímto problémem v minulosti trpěly i ovladače jiných společností (vlastní zkušenost), ale sám jsem nic takového v případě Switche ještě nepozoroval.

Pokud vás trápí stejný problém, existuje kromě servisu i několik domácích řešení, která jsou přehledně shrnutá ve videu níže (díky Nintendo Life). Někdy může postačit páčky očistit, pohrát si s jejich kalibrací v nastavení konzole, nebo – pokud na to máte odvahu – se můžete povrtat ve střevech Joy-Conu, čímž ale riskujete záruku.

Zpráva o žalobě se nezmiňuje o požadavcích, ale pan Ryan Diaz z Kalifornie zjevně bude požadovat náhradu, vrácení peněz nebo něco podobného. Jeho rok starý Switch začal mít problémy s Joy-Cony, a tak ho nechal opravit. Problémy se ovšem vrátily po třech měsících. Koupil si proto nové Joy-Cony, ale ani ty nebyly bezchybné.

Nintendo zareagovalo na prosbu Eurogameru o komentář následovně: „V Nintendu si zakládáme na tvorbě kvalitních produktů a neustále je vylepšujeme. Jsme obeznámení s nedávnými zprávami o některých Joy-Conech, které se nechovají tak, jak by měly. Chceme, aby se hráči se Switchem bavili, a pokud je něco od tohoto cíle odtahuje, měli by se obrátit na http://support.nintendo.co.uk, kde jim pomůžeme.“

Na žalobu tak reagují nepřímo. Sám bych si vsadil na mimosoudní vyjednání a doufám, že mě tyto problémy s páčkami v budoucnu nečekají.

Tagy: žaloba porucha nintendo ovladač nintendo switch

Zdroje: Eurogamer.net

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.