zavřít

Necrobarista je příběh o hipsterech a nekromantech v australském baru

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

„Vizuální novela inspirovaná prvky anime“ rozhodně není popis, který by ve vás vyvolal očekávání kdovíjaké originality, přinejmenším ne té estetické. To budou postavičky jak vystřižené z mangy a k nim odstavce a odstavce textu, že? No, ne nutně. Necrobarista, chystaná komerční prvotina studia Route 59, je výjimkou potvrzující pravidlo, protože stačí zhlédnout minutový trailer a hned vám bude jasné, že tady vzniká něco opravdu jedinečného.

Necrobarista pojednává o baru lomeno kavárně v Melbourne, kde se spolu scházejí jak živí, tak mrtví obyvatelé města. Jsou mezi nimi drsní gangsteři sedící na stolech, hipsteři s divnou barvou vlasů, a dokonce i nekromantka, což vzhledem k celému nápadu s živými mrtvými vlastně asi dává smysl. A pak samozřejmě ještě barmani a barmanky, protože i v surrealistickém světě všechno to kafe a chlast přece musí někdo nalévat.

Hra je vytvořená v Unity3D, takže autoři si mohli dovolit využití trojrozměrných prostředí, dynamický pohyb kamery, otevřenou navigaci skrze scény a další lahůdky, které byste ve vizuálních novelách klasického střihu hledali marně. Zajímalo by mě, jestli se Necrobarista nakonec nepřiblíží hranicím adventury. Soudě podle záběrů z traileru se tahle možnost rozhodně nedá vyloučit, ale kdo ví. Vcelku jistí si zato můžete být tím, že na smrt zde bude nahlíženo neobvyklou optikou, promyšlenější než „je třeba ji způsobit všemu, co se přede mnou hýbe.“

Planescape: Torment a Grim Fandango se už určitě těší na milou anime společnost. Necrobarista by měla vyjít v říjnu letošního roku.

Tagy: barmani anime hipster visual novel

Zdroje: RPS

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.