zavřít

Near Death se pokusí navodit hororovou atmosféru Věci, ale bez monster

Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Near Death by se na první pohled mohla zdát jako další hororová survival hra se skoro bezmocnou hrdinkou a nadpřirozenými nepřáteli, ale tentokrát bude přežívání o něčem jiném. Tentokrát se podíváte na opuštěnou arktickou stanici Sutro a místo monster budete čelit především přírodě. Ta se zapříčinila o pád vašeho letadla během sněhové bouře a pokud se nezačnete snažit, čeká vás jen ledová smrt.

V Near Death nemusíte řešit nepřátele, nebo snad mimozemské příšery jako ve Věci. Musíte řešit sami sebe, své potřeby, nebezpečí pramenící z prostředí, počasí a smrtící chlad. Venku je necelých čtyřicet stupňů pod nulou a váš úkol je prostý. Vyrvat stanici Sutro z pařátů přírody zpátky do lidských rukou – vašich rukou. A během snahy o přežití i zjistíte, proč je stanice opuštěná.

Z temného a promrzlého prostředí vychází i hratelnost. Když se budete chtít někam dostat během noci nebo oslepující vichřice, musíte vždycky po pár krocích zapíchnout do sněhu signální světlo. Postup do některých částí úrovně také může být zablokovaný prostým ledem, respektive zamrzlými dveřmi. Stačí vytáhnout dostatečný zdroj tepla, jako třeba letlampu, a led odtavit.

Celou atmosféru podtrhuje také dynamický systém počasí, který pracuje s větrem, sněhem, propady teploty a blesky tak, aby vám život na stanici Sutro co nejvíc znepříjemnil. Vývojáři chtějí také simulovat teplotu v reálném čase a to nejen venku, ale i napříč budovami. Jedny otevřené dveře mohou způsobit postupné promrzání všech následujících místností. Záleží ovšem nejen na venkovní teplotě, ale i na té vnitřní, rozložení místností, zdrojích tepla a dalších faktorech.

Near Death by prostě měla nabídnout zážitek, který se částečně blíží hutné atmosféře filmové Věci, ovšem bez dalších lidí a monstra. Hrozbu tvoří nelítostné počasí a samozřejmě i podvědomý strach z temných koutl. Co kdyby vývojáři lhali a ve hře se něco po stanici pohybovalo... Hra zatím přesné datum vydání nemá, ale na Windows, Mac a Linux to stihne ještě letos.

Tagy: akční survival adventura first person indie hra

Zdroje: Indie Games,neardeath.com

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.