zavřít

Navštivte druhý ročník kladenského festivalu Herní čas

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Čas od času není špatné opustit útulná herní doupata a vyrazit mezi ostatní smrtelníky. Anebo mezi hráče, třeba do Kladna do kina Sokol. Tam se první listopadový víkend odehraje už druhý ročník festivalu Herní čas, který je zaměřený především na deskové hry, ale najde se místo i na videohry, únikovky, retro konzole, arkády, a připravený je také bohatý doprovodný program.

Akci Herní čas zaštiťuje obchod s deskovými hrami Herní prostor. Druhý ročník se v prostorách kina Sokol v Kladně bude konat od 2. do 4. listopadu. Ve velkém sále si budete moct vyzkoušet nejrůznější deskovky od rozmanitých českých vydavatelů jako Albi, Blackfire, Dino, MINDOK, Piatnik nebo REXhry. Přítomní dobrovolníci vám s výběrem i pravidly určitě rádi poradí, a pokud vás některá z nich zaujme, můžete si ji na místě i koupit.

Na své si přijdou i příznivci malovaných figurek a komplikovaných strategií a taktik pod taktovkou Games Workshop. Kromě Warhammeru 40 000 prostor dostane i Kill Team, Age of Sigmar a Warhammer Underworlds. Současná videoherní produkce nebude mít tak velké zastoupení ve srovnání s tou historickou, takže zaujme spíš všechny retromily. Účast přislíbilo nově otevřené Muzeum her i vyhlášené Arcade hry, počítejte tedy se starými konzolemi a arkádovými automaty.

hernicas hernicas

Pokud vás retro nechává chladnými a hledíte spíš do budoucnosti, kladenská herna Virtual Game festivalu zapůjčí HTC Vive s knihovnou her pro virtuální realitu. Pokud útěky před realitou nejsou nic pro vás, můžete vyzkoušet alespoň únikovou hru s názvem Promítárna, která je navržená na míru prostorám bývalé promítací místnosti kladenského kina, kde musíte zachránit večer jedné filmové premiéry.

V rámci doprovodného programu se můžete zúčastnit jednoho z mnoha turnajů v konkrétních deskovkách nebo si během workshopů zkusit nabarvit vlastní figurku. Více informací najdete na oficiálních stránkách festivalu Herní čas.

Tagy: festival Kladno pozvání

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.