zavřít

Na Nintendo Switch vyjde dolovací adventura SteamWorld Dig 2

Switch

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Prokopat se co nejníž, vyhnout se pastičkám a monstrům, nahrabat si poklad. Mezi hry vyznávající tyto ctihodné pilíře můžeme zařadit Terrarii, Spelunky, nebo třeba SteamWorld Dig. Ač tahle akční adventura Ondru příliš neoslnila (viz recenze), letos v létě se dočká pokračování, nepříliš kreativně pojmenovaného SteamWorld Dig 2. Ovšem má to jeden háček. Jedinou prozatím oznámenou platformou je Nintendo Switch.

Tahle kreslená skákačka se řadí do žánru Metroidvania, což znamená, že kromě hbitých prstů využijete i paměť a orientační smysl. Průzkum vašeho rozlehlého okolí, jehož další části se vám budou časem zpřístupňovat, je jedním z hlavních taháků hry, spolu s neobvyklou estetikou kombinující Divoký západ a steampunk. Protagonistkou je koneckonců osamělá roztomilá steambotka ztracená někde v prérii a její „nečekaný společník.“

Všichni fandové Nintenda už můžou začít ostřit krumpáče i smysly a připravovat se na nepříjemný pocit rozdrcení všech kostí v těle obrovskou padající bednou. Další platformy by měly být oznámeny později, takže je pořád ještě dost pravděpodobné, že SteamWorld Dig 2 se nakonec protuneluje i na PC. Kromě téhle informace prozatím chybí i přesné datum vydání a očekávané cena. Tak uvidíme, s čím se studio Image & Form Games v budoucnu pochlubí.

Tagy: adventura plošinovka skákačka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.