zavřít

Na konci února vyjde vylepšená verze originální budovatelské strategie Constructor

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Stará známá budovatelská (a záškodnická) strategie Constructor se po dvaceti letech vrátí, když 28. února tohoto roku vyjde Constructor HD pro PC, PlayStation 4 a Xbox One s tím, že do budoucna se počítá i s vydáním na Nintendo Switch. Nová verze původní hry bude mít vylepšenou grafiku, lepší možnosti zoomování a vylepšené uživatelské rozhraní i ovládání.

Na remasteru se podílí i tvůrci původní hry v čele s programátorem Johnem Twiddyhem, který zapracoval nejen na výše uvedeném, ale i na nových herních módech, nových mapách a vybalancoval hratelnost tak, aby byl Constructor ještě lepší.

HD verze měla původně vyjít už na začátku minulého roku, ale potkalo ji už několik odkladů, a tak bude snad nově nastavené únorové datum vydání definitivní. Původní verze Constructora vyšla už v roce 1997 na MS DOS a dostala se i na PlayStation a Mac OS.

Jestli si už původní hru nepamatujete, nebo jste ji nehráli, tak vězte, že Constructor HD je stejně o budování i o ničení. Vy se ujmete role realitního magnáta s cílem ovládnout město. Nakoupit pozemky, postavit na nich budovy a od nájemníků vybírat pěkně tučný nájem, to vás čeká.

Constructor

Na druhé straně je ve vašem zájmu vystrnadit konkurenci, a to nejen legálními a férovými taktikami. Tady přijdou na řadu tzv. Undesirables, což mohou být gangy nebo třeba hipíci. Ovládá váš konkurent čtvrť, na kterou si děláte už delší dobu zálusk? Pošlete tam gang a třeba se dílo podaří. Stejně tak můžete své nepřátele obtěžovat pomocí hipíků, šílených klaunů a jiných nestandardních nástrojů. Ve vašem repertoáru je i možnost sabotovat nepříteli přívod plynu, nebo lze využít nejen obyčejných gangsterů, ale také vašich konexí v kriminálním podsvětí.

Constructor byl jednoduše originální, když svého času postavil nad běžnou budovatelskou strategii ještě vrstvu podrazáctví a záškodnictví. A díky chystanému remasteru budete moct dělat lidem z byznysu peklo i po dvaceti letech. Když navíc lajknete stránku hry na Facebooku do 31. ledna, dostanete původní verzi zdarma.

Tagy: strategie HD remake budovatelska izometrické

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.