zavřít

My Friend Pedro připomíná střelenou 2D verzi Matrixu

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Když zavítáte na steamové stránky My Friend Pedro: Blood Bullets Bananas, mnoho se toho nedozvíte. Nicméně klíčová slova, která vlastně hru docela dobře popisují, tu jsou. Násilí, balet, slow motion. Protože to je asi tak to nejdůležitější, co si z úvodního videa můžete odnést. Jde o 2D střílečku, která sice působí freneticky, ale ve skutečnosti stojí na estetice akce, která jako by vypadla z taktovky Johna Woo a opravdu naplňuje jeho odkaz „krvavého baletu s pistolemi“.

Hlavní hrdina se elegantně pohybuje dvourozměrnými úrovněmi a nepřátele sestřeluje jak v normálním módu, tak i speciálním akčním, který mu umožní třeba udělat salto a ve chvíli, kdy je v nejvyšším bodu, hlavou dolů, z obouruč držených pistolí pročechrá mozkovou kůru dvojice nepřátel. Přežití je důležité, ale tady jde i o styl.

Pro tvůrčí tým Dead Toast nejde o první exkurz do podobně specifického subžánru a dokonce to není jejich první hra s názvem My Friend Pedro. Tu původní si můžete zahrát tady, a i když je vidět jasný rozdíl v obou titulech, už první Pedro není v některých momentech špatný. Kdy vyjde nová verze je zatím ve hvězdách, ale hra rozhodně není na začátku vývoje. A jak byste čekali, vydají ji fanoušci podobných konceptů z Devolver Digital.

Tagy: akční 2D

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.