zavřít

Multiplayerová akce Holdfast: Nations at War vás vrátí do doby napoleonských válek

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Maltský tým Anvil Game Studios se pokouší se svou hrou Holdfast: Nations at War rozšířit koncept povedného titulu Mount and Blade: Napoleonic Wars. Nabídne multiplayerové bitvy zasazené do doby napoleonských válek. Nicméně na rozdíl od MnB chce Holdfast kromě pěchotních bojů obsáhnout i námořní a kombinované bitvy. Jde o ryze multiplayerový titul, takže bez dalších hráčů se neobejdete.

Boj na souši je tradiční a zřejmě v základu stejný jako v Napoleonic Wars – kombinace pohledu první a třetí osoby, při šermu využíváte různé směry útoků a stejně tak musíte z daných směrů blokovat. Samozřejmě, velkou výhodou budou spolupracující hráči, protože palba jedné linie je efektivnější než ostřelování náhodně pobíhajících jednotek. Tedy něco, co si v Napoleonic Wars užijete v rámci bitev regimentů (klanů).

Ještě větší míru kooperace bude vyžadovat ovládání lodi. Hráč u kormidla, většinou kapitán, může ovládat směr plavby i její rychlost skrze vytahování a kasání plachet. Autoři by rádi později aplikovali nutnost nechat plachty ovládat přes námořníky, aby podpořili týmovou hru, ale dle mého názoru je to už moc ambiciozní. Donutit hráče běhat po ráhnech jen proto, aby loď zrychlila jde v námořní simulaci, ale v podobně akční hře je umění donutit je alespoň k nějaké elementární spolupráci.

Hráč u kormidla bude muset i tak kontrolovat hloubku vody a směr větru, který se projeví na tom, jak loď manévruje. Stejně tak může dalším námořníkům vydat rozkaz ke spuštění kotvy, což loď zastaví a následně mohou spustit na hladinu čluny, v nichž mohou zaútočit na pobřeží nebo jinou loď. Plus, samozřejmě budou hráči pálit z děl a pěchotních zbraní na jiné lodě a jejich posádku.

Ve hře bude několik typů „povolání“ jako je kapitán, námořník, chirurg, pěchotní důstojník a člen řadové pěchoty. Jde jen o prvních několik příkladů, počítat určitě můžete s dělostřelci, objeví se nejspíš i nepravidelná pěchota jako ostrostřelci a voltižéři a samozřejmě jízda. Počítat prý můžeme s kombinovanými bitvami, tedy těmi, kde se střetnou pozemní jednotky i námořní. Ostatně, v traileru je vidět loď ostřelující pevnost.

Holdfast: Nations at War rychle uspěla na Steam Greenlight a ještě letos by na Steamu měla vyjít její early access verze. Zrovna u takového titulu bude odezva ze strany hráčů důležitá, tím spíš, že Anvil je malé, šestičlenné studio, které bude za každého testera i dolar z předběžného přístupu rádo. Hra bude mít jak oficiální, tak i privátní servery. Z hlediska dalších možností multiplayeru se pak počítá i s oficiálními turnaji, což by značně usnadnilo organizování bitev regimentů. Ve videu jsou zatím vidět jen Britové a Francouzi a je otázka, zda se přidají i další armády. 

Jako někomu, kdo má rád napoleonské války, se mi samozřejmě koncept Holdfast: Nations at War nesmírně zamlouvá. Když pominu vždy atraktivní taktické souboje na souši, možnost udělat si menší bitvu u Trafalgaru je podobně lákavá. Nicméně, nejde přehlédnout, že jde o velké plány opravdu malého studia. Nebude problém je všechny převést do herní podoby, celá moderská scéna kolem Mount and Blade ukazuje, že to možné je. Problém může být, aby vše šlapalo bez chyb a bugů, které dokáží podobný zážitek velmi rychle otrávit.

Tagy: online multiplayer válečná napoleonské války

Zdroje: tisková zpráva,Indiedb

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.