zavřít

Kooperativní střílečka Zombie Hunter, Inc. z vás udělá profíka na hubení zombíků

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Ne ne, neodvracejte zraky. Vím, že už je poněkud přezombíkováno, ale Zombie Hunter, Inc. vypadá opravdu nadějně a to z prostého důvodu – jde o hektickou, šílenou střílečku pro až čtyři hráče. Ačkoliv je žánrově jinde, od prvního videa mi vyskakuje na mysli Broforce, jejíž kooperativní složka z ní udělala nesmírně zábavný kousek. Zombie Hunter, Inc. jde na akci trochu jinak, ale potenciálu na nezapomenutelné scény má víc než dost.

Ve hře najdete dva módy – kampaň pro jednoho hráče a multiplayer. V kampani hrajete nováčka v oboru lovu na zombie. Putujete městem a za úplatu (protože zadarmo byznys dělat nejde) zachraňujete spoluobčany, kteří se k vám mohou přidat. Někteří mají šikovné schopnosti, jiní zase prozradí lokaci silné zbraně apod. Podle toho, koho zachráníte se bude vyvíjet i děj hry.

Potenciál ale dle mne leží především v multiplayeru. V jeho Survival módu se kvarteto hráčů postaví vlnám zombií. Každé kolo trvá sedm minut a před začátkem nového kola si za vydělané peníze pořídíte nové zbraně a výbavu. Jde o celkem klasický Horde mód, ale zde v podobě zcela šílené topdown střílečky, kde přes vizuální efekty občas nevidíte ani sebe ani své spolubojovníky. Zombíky přehlédnout nejde, jsou jich opravdu hordy.

V akci, ať už v kampani nebo multiplayeru, ale nejde jen o to držet tlačítko myši a pálit do davu. V prvé řadě musíte trefovat hlavy zombií, což není nejjednodušší. Samozřejmě na vás čekají různé typy nemrtvých, čemuž je třeba přizpůsobovat taktiku a také výzbroj. Nu a právě na to, jakou zbraní střílíte, je kladen extra důraz. Každá se chová jinak a pokud si nezvyknete na její unikátní vlastnosti, čeká vás brzké ohlodání a tedy nemůžete ani čekat výplatu. Mrtvý muž nedostane zaplaceno, mrtvý muž ani neplatí. Jak vám ukáže video, zbraní je široké spektrum a jejich efektivita je velmi odlišná.

Navíc, ve čtyřčlenné kooperaci na vyšších úrovních už je třeba pořádně komunikovat, domlouvat se na taktice a na tom, kdo si vezme jakou zbraň. Pokud by kvarteto jen zmateně pobíhalo s útočnými puškami, v pozdějších fázích by hra vzala rychlý konec.

Zombie Hunter, Inc. prostě působí jako zajímavý a hlavně potenciálně velmi zábavný kooperační titul. Hra momentálně vstoupila do fáze early accessu na Steamu, kde si ji můžete pořídit za deset euro. Aktuálně je ve hře funkční Survival mód, osm typů nepřátel, deset hlavních a tři vedlejší zbraně a čtveřice kompletních vln zombií. Jako skvrnu na kráse jde ovšem vnímat fakt, že tvůrci z ukrajinského týmu Maya Gameworks myslí, že dokončení hry v podobě, kdy v ní budou všechny mechanismy, které chtějí, zabere ještě dva roky.

Tagy: zombie akční survival

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.