Konverzační adventura The Humanity Hypothesis přemítá nad povahou lidského násilí
zdroj: tisková zpráva

Konverzační adventura The Humanity Hypothesis přemítá nad povahou lidského násilí

27. 10. 2016 13:39 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Malé nezávislé studio Machine 22, které zdvojnásobilo počet svých vývojářů na dva, představilo nový projekt, jímž je nápaditá konverzační adventura The Humanity Hypothesis. Je zasazená do světa budoucnosti, kdy vládu nad civilizací převzalo bezvládí a všudypřítomné násilí a destrukce. Vy se probouzíte v místnosti, kde vás osloví robotický hlas a vysloví hypotézu – lidstvo bez zásahu nepřežije. Vy jste badatel i zkoumaný v procesu ověřování této hypotézy.

The Humanity Hypothesis je nelineární příběh, který se formuje podle toho, jak konverzujete s tajemným hlasem a snažíte se objasnit povahu násilí, které se v lidech pravidelně probouzí. Podle toho, jak odpovídáte, měníte náhled stroje na lidstvo a tedy i jeho budoucnost, protože se zdá, že stroj disponuje schopnostmi zasáhnout… a to ve velké míře a globálně.

Brian Green, který stojí za vypravěčskou strukturou hry vysvětluje: „Velmi se mi líbí myšlenka nechat hráče, aby si vybral svou roli a postoj ve hře. Diskuse o technologii, jak se s ní popasujeme a také, jak se vypořádáme s otázkou všudypřítomného násilí.“

Ve hře totiž nebude jeden správný postup. Celý proces hraní by měl být značně nelineární, protože budete moci zaujmout více rolí, více pozic a v dialogu pronášet různé názory. Hádám, že jednou můžete vystupovat jako racionální pragmatik, podruhé jako militantní technokrat či liberáll. Každý postoj by měl jinak ovlivňovat stroj a další plynutí příběhu. Neznamená to, že umělá inteligence bude reagovat na vaše různé postoje, ale půjde po jiné linii příběhu.

Z prvních obrázků vypadá hra velmi nadějně, protože před hráče ve formě otázek staví nemálo morálních a filosofických dilemat a otázek. Ostatně, hádám, že první hra bude u každého spočívat v tom, že bude odpovídat tak, jak by v dané situaci odpověděl sám – a jsem si jistý, že velmi často se při hledání odpovědi klidně na pár minut zamyslíte nad tím, jaký máte na danou věc vlastně názor. Což je asi to nejlepší, čeho by mohla hra dosáhnout. Tedy nejenom experimentování s různými konci, ale především přemýšlení o svých vlastních postojích.

Kromě filosofujícího rozjímání se strojem se pak můžete procházet opuštěnými laboratořemi a z útržků informací skládat dohromady obrázek světa, který je mimo stěny, mezi nimiž jste momentálně uvěznění. Samozřejmostí je několik různých zakončení. The Humanity Hypothesis se momentálně objevila i na Steam Greenlightu, kde jí můžete dát hlas a plná verze by měla vyjít začátkem příštího roku na PC a Mac.

zdroj: Archiv

Nejnovější články