zavřít

Horor Daymare: 1998 inspirovaný sérií Resident Evil spouští kampaň na Kickstarteru

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

V září jsme se zmiňovali o survival hororu Daymare: 1998, vyvíjeném tvůrci neoficiálního remaku Resident Evil 2. Daymare se silně inspiruje filmovými i herními hororovými klasikami z 80. a 90. let. Sází hlavně na plíživý strach, nelidsky odolná monstra a neustálý nedostatek základních životních potřeb, například nábojů. Ale na to všechno jsou potřeba peníze. Italští vývojáři z Invader Studios proto včera spustili kampaň na Kickstarteru a při té příležitosti přiblížili spolupráci s trojicí japonských legend ze studia Capcom.

Do producentské role se postavil Kazuhiro Aojama, ředitel Resident Evil 3: Nemesis, který se podílel i na původním Resident Evil z roku 1996. „Existuje mnoho her, kterým se říká survival horor, ale tuhle hru doporučuji všem lidem, co se rádi bojí staromódně. Jakožto zlý přítel bych chtěl Invader Studios poskytnout tolik své hořící krve, kolik jen bude možné. Až dojde k chemické reakci mezi jejich prudkou vášní a mou hořící krví, rozhodně to způsobí Daymare syndrom,“ prohlásil zkušený vývojář/démon v přestrojení.

S týmem spolupracuje i Satoši Nakai, designér nepřátel v Resident Evil: Code Veronica a tvůrce skečů pro Resident Evil Zero. Nepřekvapivě se postará o to, aby všechny potvory, které vás budou pronásledovat opuštěným americkým maloměstem, byly patřičně děsivé. „Chci stvořit tolik bizarních, strašidelných a děsivých monster, kolik jen bude možné!” řekl Nakai. Krásný životní cíl! Pakliže se z milého Satošiho někdy v budoucnu stane hrozivý vládce temnot odhodlaný vyhubit lidstvo, pro nikoho to nebude žádné velké překvapení.

A poslední posila ze Země vycházejícího slunce. Skladatel Akari Kaida, autor soundtracku k původnímu Resident Evil, Dino Crisis, Onimusha 3: Demon Siege, nebo Okami. To je slušná akvizice, že? O kvalitu hudby strach mít asi nemusíte. Zato o svůj život byste ho mít měli, protože Daymare prý bude opravdu hardcore zážitkem. Pokud nebudete používat mozek, brzo o něj přijdete. Kromě zmíněných, stěží zničitelných, nepřátel je třeba řešit i nejrůznější hádanky, abyste se posunuli dál v příběhu vyprávěném skrz perspektivy několika různých postav, a hlavně se snažit přežít celou tu noční (denní?) můru.

Invader Studios chtějí na Kickstarteru vybrat celkem 180 tisíc euro a připojují tematickou soutěž. Prvních 98 přispěvatelů bude mít hru o 3 € levnější a dostane speciální obleček… ale v době psaní článku je jich už 321, takže tenhle rychlovlak už odfičel do dálav. Ovšem není všem dnům konec. Dalších 1998 lidí totiž dostane slevu 1 € (netlačte se všichni!) a jiný speciální obleček.

Pokud máte chuť na old-school survival horor z dílny nadšených fanoušků i zkušených veteránů, o příspěvku na Daymare: 1998 byste měli vážně zauvažovat, zvlášť když zatím vybrala sotva dvacetinu požadované částky a každá finanční injekce se tím pádem bude velice hodit.

Tagy: horor akční survival 3rd person third person

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.