zavřít

Halo Wars: Definitive Edition je k dostání samostatně i na Steamu

Windows Xbox One

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Doposud byla k dostání remasterovaná Definitive Edition prvního dílu Halo Wars jen v rámci balíčku s Halo Wars 2. Microsoft ovšem 20. dubna vydá první díl téhle realtime strategie i samostatně na PC a Xbox One a překvapivě nejen na Windows Store, ale také na Steamu. Poprvé si tak můžete zkusit strategii z roku 2009 i na osobních počítačích.

Halo Wars byla labutí písní studia Ensemble, které stálo za klasikami jako Age of Empires a Age of Mythology. I když v době boomu realtimových strategií by Halo Wars patřila mezi ty víceméně standardní, v době dnešní nouze jde o solidní kus, který potěší každého fanouška žánru, jemuž chybí nové tituly a hrát pořád dokola ty staré už jej nebaví. Ve své době navíc hra ukázala, že jde RTS hrát na ovladači, pokud se nad systémem ovládání opravdu přemýšlí při koncepci titulu.

Na PC samozřejmě nejste nucení Halo Wars: Definitive Edition ovládat gamepadem. Remasterovaná verze má samozřejmě vylepšenou grafiku, jsou k ní přibalená všechna DLC a jedinou skvrnou na kráse je fakt, že nefunguje multiplayer mezi Steamem a Windows Store. Příběh Halo Wars vás zavede, na rozdíl od dvojky, na začátek střetu mezi lidstvem a Covenantem a přidává další kousek do už tak bohatého universa Halo, který tvoří nejen hry z této série, ale také několik knih  a komiksů.

Tagy: Halo (série) strategie sci-fi realtime

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.