zavřít

Google vyhlašuje nejlepší mobilní hry roku

iPad iPhone Android PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 MAC Xbox One Linux iOS

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Konec roku v mnoha kruzích značí bilancování. Za pár dní dojde k rozdání prestižních cen The Game Awards, i nás tradičně čeká vyhlašování nejlepších her podle redakce napříč kategoriemi. A jelikož se sami tolik nevěnujeme mobilním hrám, můžete si projít zajímavý výběr Googlu a vyzkoušet jedny z nejlepších her roku.

Google své ceny rozdělil do čtyř kategorií – kompetitivní, inovativní, nenáročné a indie hry. V každé z nich naleznete pět titulů, které si bez bližšího vysvětlení důvodu zaslouží své místo v žebříčku. V mnoha případech mohu z vlastní zkušenosti dodat, že oprávněně. Vůbec nejlepší mobilní hrou roku je PUBG Mobile, která je zároveň obsažena i v kategorii kompetitivních a také ve výběru široké veřejnosti.

Do úzkého výběru kompetitivních her se dále dostala MOBA Warhammer Age of Sigmar: Realm War, bojovka Dragon Ball Legends, klasická závodní hra Asphalt 9 a PvP plošinovka Badland Brawl. Všechny jsou free-to-play, takže neváhejte a výběr Googlu vyzkoušejte.

Z inovativních her jsem měl tu čest vyzkoušet skvělou puzzle adventuru Gorogoa a výbornou epizodickou adventuru Life is Strange, obě tedy v jejich PC verzích, ale umím si je představit i na mobilu. Pětici uzavírá battle royale Hero Hunters, další battle royale Battlelands Royale a umělecká puzzlovka Umiro.

Gorogoa

Mezi nenáročné hry se zařadili mobilní Simíci, jeden z mnoha Candy Crushů, třetí díl logické adventury Faraway, detektivka Murder in the Alps a hříčka s všeříkajícím názvem – Orbia: Tap and Relax.

A konečně výběr nejzajímavějších indie her. Zde najdete kouzelné RPG Evoland 2, umělecky překrásnou oddechovku Alto’s Odyssey, „ano/ne“ titul Reigns: Game of Thrones, sci-fi puzzle Returner 77 a další puzzle Cube Escape: Paradox.

Reigns: Game of Thrones

Ve většině případů za vyzkoušení nic nedáte, jen někdy se po vás bude chtít zhruba sto korun. Osobně si spoustu z těchto titulů nainstaluji, protože minimálně z popisu znějí opravdu zajímavě.

Google nehodnotil pouze hry, ale i další aplikace. Podle uživatelů si prvenství zaslouží YouTube TV, podle Googlu jazyky učící Drops. Došlo ale i na filmy, kde čtyři z pěti příček patří Marvelu – Black Panther, Avengers: Infinity War, Thor: Ragnarok a Deadpool 2 (i když ten technicky není Marvel). Ty doplňuje nové Jumanji. Ocenění dále vybírá nejlepší ebooky a audiobooky, na které se už podívejte sami.

Tagy: strategie karty akční fantasy RPG adventura plošinovka izometrické Hra o trůny endless runner karetní hra

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.