zavřít

Gamebooky Fighting Fantasy se vrací v podobě karetní hry

iPad iPhone Android Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Kam se podíváte, tam je nějaká karetní hra. Ať už pro mobily, tak i PC. Fighting Fantasy Legends se však trochu vyjímá z davu - už jen proto, že stojí na populárních gameboocích Fighting Fantasy od Iana Livingstona a Stevea Jacksona, které vyšly i u nás. Navíc nejde o ryzí karetní hru, ale o RPG, které se pohybuje na pomezí deskovky a karetní hry, přičemž jako další plus slouží fakt, že za hrou stojí studio Nomad Games, které má na svědomí počítačovou verzi hry Talisman.

Ve hře budete cestovat po kontinentu Allansia, sbírat karty, které přidáte do svého balíčku, a sbírat kostky, které využíváte při plnění úkolů, především soubojích. Samotné dobrodružství by také mělo mít podobu balíčku karet, kterým se probíráte, a samozřejmě má každá lokace svůj balíček.

Nevím, kolik z vás na Fighting Fantasy ještě vzpomíná. Ve své době byla trochu ve stínu série Lone Wolf, nicméně nakonec u nás vyšlo devětatřicet jednotlivých knih.

Fighting Fantasy Legends bude stát na prvních třech knížkách – Čaroděj z Ohňové hory, Citadela chaosu a Prokletý hvozd. Hra vyjde na PC přes Steam, iOS a Android snad ještě letos.

Tagy: fantasy karetní

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.