zavřít

Frozenbyte oznámili a vydali týmovou bojovku Boreal Blade

Windows Switch

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Tvůrci Trine ze studia Frozenbyte se tentokrát rozhodli trochu změnit žánr. Boreal Blade na první pohled připomíná trochu stylizovanější verzi For Honor – z pohledu třetí osoby šermujete s dalšími hráči, tentokrát ale čistě v týmu. Tvůrci slibují, že tady neplatí žádný systém kámen-nůžky-papír ani komba z nekonečných sekvencí mačkání tlačítek. V Boreal Blade si vystačíte s jedním základním útokem.

Tenhle útok se dá totiž donekonečna variovat podle toho, v jaké pozici a úhlu se nachází vaše postava a zbraň. Nemůžete se tedy naučit nějaké konkrétní kombinace útoků a protiútoků, nýbrž pružně reagovat na situaci na bojišti. Útok se vmžiku může změnit v blok a znovu přejít do útoku. Boreal Blade si zakládá na plynulosti a reaktivnosti, při nichž ale zůstává prostor pro taktizování.

Přestože celý souboj ovládáte primárně jedním tlačítkem, může být poměrně variabilní. Vybrat si můžete ze tří různých tříd s jejich silnými a slabými stránkami (jsou různě rychlé a vydrží různý počet ran) a čtyř způsobů boje. S kombinatorikou zamíchají ještě stovky zbraní, štítů a brnění.

Boreal Blade se odehrává ve fiktivním Norvalgu inspirovaném severskou mytologií a Vikingy. Do zasněžených arén se můžete vydat hned ve čtyřech multiplayerových módech – klasická bitva, týmový deathmatch, bránění vlajky a sólový deathmatch.

Zatímco na Switchi Boreal Blade vyšla už včera i s bezplatným demem, na Steamu bude po vydání free-to-play. Už v této chvíli se na oficiálním Discordu můžete přihlásit o svůj klíč do uzavřené bety. Plná hra by na PC měla vyjít ještě během letošního roku.

Tagy: free-to-play taktická bojovka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.