zavřít

FIFA 19 v Evropě nakopala zadek všem loňským hitům

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

A ještě jeden zajímavý rekapitulující žebříček vystrčil své růžky. Sledujeme v něm podobnou situaci jako v případě prosincových nejprodávanějších her na PlayStationu. Společnost Gfk Entertainment shromáždila data z patnácti evropských zemí a na jejich základě určila nejprodávanější hry loňského roku.

Evropa má samozřejmě mnohem víc států, ale data byla shromážděna z těch největších trhů – jsou to Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Holandsko, Itálie, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie. Češi zjevně nejsou tak důležitým ukazatelem.

Každopádně vyšlo najevo, že nejprodávanější hrou loňského roku v těchto státech byla FIFA 19, tedy stejný vítěz prosincových prodejů PS4 her. I když se popularitě virtuálního fotbalu nemůžeme divit, je trochu zarážející, že tolik let očekávané pokračování Red Dead Redemption II se zmohlo „jen“ na druhou příčku. Třetí místo pak patří dalšímu hitu Call of Duty: Black Ops 4.

Oznámení nedoprovázejí čísla, ale bavíme se zde o desítkách milionů prodaných kusů. Take-Two pouhý týden po vydání Red Dead Redemption II oznámilo, že prodalo 17 milionů kopií. Nyní, o víc jak dva měsíce a jedny Vánoce později, je toto číslo jistě mnohem dál, ale co se Evropy týče, na prvenství to nestačilo.

Za pozornost stojí také fakt, že všechny tři nejprodávanější hry jsou na trhu poměrně krátce – FIFA 19 téměř 4 měsíce, Red Dead Redemption II téměř 3 měsíce a Call of Duty: Black Ops 4 něco málo přes 3 měsíce. Ani Far Cry 5, ani God of War a další populární velké tituly, které měly na prodeje mnohem víc času, si nakonec na stupně vítězů nesáhly.

Nabízí se samozřejmě otázka, jak by situace vypadala po přidání Ameriky a ostatních světových regionů, ale co je nám po nich. Evropané se vyjádřili jasně. Fotbal je nejvíc, až pak nějaký western. A teď by mě zajímalo, kolik Čechů se s tímto tvrzení ztotožní.

Tagy: Call of Duty (série) fotbal simulace FIFA akční sci-fi fantasy sportovní adventura FPS first person střílečka 3rd person válečná third person mytologie Divoký západ cod E3 2016 Red Dead Redemption E3 2017 E3 2018 Red Dead série

Zdroje: Gamesindustry.biz

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.