zavřít

Epic startuje vývoj nové Unreal Tournament hry - bude zcela zdarma

Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Sedm let od vydání poslední Unreal Tournament hry a patnáct let od vydání hry první začíná (ne na dny, ale na roky) série novou éru – dnes startuje vývoj nové Unreal Tournament hry, která má být k dispozici zcela bezplatně a bez jakýchkoli mikrotransakcí nebo jiných plateb.

Tým UT veteránů začíná podle tohoto blog postu vývoj nového dílu UT s absolutním zapojením komunity. Od prvního řádku kódu chtějí tvůrci vyvíjet nový díl Unreal Tournament ve spolupráci s komunitou, ale pokud se ptáte, jak má tedy hra vydělávat, pak je odpověď jasná: po vzoru Unity obchodu chtějí tvůrci z Epic vydělávat na virtuálním tržišti, kde libovolní vývojáři budou prodávat svůj obsah, z jehož prodeje půjde část tržby na účet Epicu. Mohou to být modifikace, grafika, hudba, zvuky, nové zbraně atd. Epic se zjevně inspiruje nejenom Unity obchodem, ale též u Team Fortress 2.

Nový Unreal Tournament využívá logicky Unreal Engine 4, veškerý obsah bude vývojářům dostupný na GitHub a cílem je vývoj klasické kompetitivní střílečky pro PC, Mac a Linux. O konzolích nepadlo ani slovo.

Všechny podstatné odkazy najdete v tomto blog postu, kde se praví, že průběh vývoje lze sledovat i na Twitchi.

Tagy: akční

Zdroje: Unreal Tournament

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.