zavřít

Epic startuje vývoj nové Unreal Tournament hry - bude zcela zdarma

Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Sedm let od vydání poslední Unreal Tournament hry a patnáct let od vydání hry první začíná (ne na dny, ale na roky) série novou éru – dnes startuje vývoj nové Unreal Tournament hry, která má být k dispozici zcela bezplatně a bez jakýchkoli mikrotransakcí nebo jiných plateb.

Tým UT veteránů začíná podle tohoto blog postu vývoj nového dílu UT s absolutním zapojením komunity. Od prvního řádku kódu chtějí tvůrci vyvíjet nový díl Unreal Tournament ve spolupráci s komunitou, ale pokud se ptáte, jak má tedy hra vydělávat, pak je odpověď jasná: po vzoru Unity obchodu chtějí tvůrci z Epic vydělávat na virtuálním tržišti, kde libovolní vývojáři budou prodávat svůj obsah, z jehož prodeje půjde část tržby na účet Epicu. Mohou to být modifikace, grafika, hudba, zvuky, nové zbraně atd. Epic se zjevně inspiruje nejenom Unity obchodem, ale též u Team Fortress 2.

Nový Unreal Tournament využívá logicky Unreal Engine 4, veškerý obsah bude vývojářům dostupný na GitHub a cílem je vývoj klasické kompetitivní střílečky pro PC, Mac a Linux. O konzolích nepadlo ani slovo.

Všechny podstatné odkazy najdete v tomto blog postu, kde se praví, že průběh vývoje lze sledovat i na Twitchi.

Tagy: akční

Zdroje: Unreal Tournament

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.