zavřít

Do TOP 100 indie her za rok 2015 se dostalo 5 českých projektů

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

S koncem roku přichází tradiční rekapitulace povedeného, zpackaného, nejhoršího a nejlepšího. Vyhlašovat nej – horší/lepší hry budeme tradičně přes svátky i na Games, ale tentokrát chceme upozornit na jinou anketu. V tradičním hlasování portálů IndieDB a ModDB o nejlepších 100 nezávislých her a modifikací se dostalo mezi nejlepší hned několik českých projektů a šance, že se alespoň některý z nich procpe i do TOP 10 je také reálná. Navíc to můžete ovlivnit, protože hlasování stále běží.

Mezi stovkou nejlepších modifikací podle uživatelů ModDB žádný čistě tuzemský projekt nevidíme, ale protože jde o výsledky hlasování více než 65 tisíc lidí, představuje nejlepší stovka skvělý rozcestník – nemusíte se probírat tisícovkami různých modifikací a zkoušet je, stačí si vybrat z těch, které komunita označila za nejlepší. Anebo si ještě počkejte až na základě hlasování vykrystalizuje desítka nejlepších modifikací roku 2015.

Pro našince je ale zajímavý pohled na stovku nejlepších nezávislých her podle uživatelů IndieDB. Z více než 60 tisíc hlasů vyplynulo, že jednou z nejlepších vydaných plošinovek roku 2015 je Blackhole od týmu okolo Filipa Krauchera, v kategorii realistických simulací se do TOP 100 dostala Medieval Engineers od Keen Software, kteří zabodovali ještě v kategorii futuristická simulace se svým sandboxem Space Engineers. Svými hlasy hráči protlačili mezi nejlepší i onlineovku Novus Inceptio od Martina Mastného a v sekci chystaných her (nejsou vydané, ani hratelné v early access verzi) se do výběru nejlepších sto indie her dostal i projekt Planet Nomads, o kterém jsme psali včera.

Pokud nám další český projekt neunikl, vybrali hráči z celého světa mezi stovku nejlepších hned 5 tuzemských projektů, což je výsledek, na který se moc pěkně dívá. Potvrzuje entuziasmus, který jsme u vývojářů viděli nedávno během vývojářské konference GDS 2015 v Praze.

Pokud byste některou ze zmíněných her rádi viděli mezi desítkou nejlepších indie her za rok 2015, pak stačí pro vybraný titul jednoduše hlasovat – máte na to ještě necelých deset dní. To samé ale platí i pro nejlepší modifikace roku 2015 – přehled nejlepších 100 modifikací najdete na této stránce, kde můžete udělit hlas svému favoritovi, aby se prodral mezi nejlepších deset nebo se umístil na bedně.

Tagy: sandbox česká hra otevřený svět

Zdroje: Mod DB,Indie DB

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.