zavřít

Do Call of Duty: WWII dorazí Československo, DLC Resistance se věnuje odbojářům

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Call of Duty: WWII se včera na pařížské konferenci Sony pochlubila novým trailerem. Z něj jsou pro českého diváka dvě minuty celkem zajímavé a deset vteřin potenciálně naprosto klíčových. Delší čas si pro sebe ukradly záběry z mapy Carentan, kterou dostanou všichni vlastníci season passu hned po vydání hry. A ona nepatrná drobnůstka na závěr? Chystá se DLC jménem Resistance, v němž se objeví Francie, Polsko… a taky Československo.

Zatím bohužel absolutně netušíme, co vlastně Resistance nabídne, i když jméno dost jasně naznačuje, že se bude týkat protinacistického odboje. Všechny tři zmíněné země jsou ostatně svými guerillovými aktivitami známé. Divil bych se, kdybychom se dočkali dalšího singleplayerového obsahu – spíš to vidím na nové mapy a zbraně do multiplayeru.

Zatímco v případě rozsáhlého francouzského odbojového hnutí je poměrně obtížné spekulovat, co přesně si tvůrci ze Sledgehammer Games vyberou jako svou inspiraci, u Poláků a Čechů už by se možná hádat dalo. Byla by například škoda nevyužít tragické prostředí vzbouřeného varšavského ghetta čelícího nemožné přesile, zatímco Rudá armáda záměrně otálí se záchrannou operací. A u nás se nabízejí možná ještě lákavější varianty.

Nejproslulejší čin československého odboje, možná dokonce i toho evropského, je samozřejmě atentát na Reinharda Heydricha. Takže co třeba speciální mapa, v níž mají Němci uchránit auto svého protektora, zatímco čeští odbojáři v kabátech po něm pálí hlava nehlava? Jasně, byla by to poněkud ahistorická podívaná, ale multiplayer nového CoD si na nějakou velkou věrnost realitě stejně nehraje.

Další možností je pak slavná krypta, v níž se obklíčení parašutisté odvážně bránili houfu esesáků. To by rozhodně bylo zajímavé prostředí nejen tematicky, ale i z hlediska hratelnosti. Dobývání krásného starého kostela i se skrytým podzemím zní sympaticky. Otázka je, jak by se člověk cítil, kdyby v roli nacistického vojáka zabíjel československé agenty. Ale když můžeme za štěkotu MG 42 kosit Američany v píscích Omahy, vyjde to asi nastejno.

Navíc jak už jsem psal, v multiplayeru realismus nehledejte. To představa příběhové kampaně, v níž mám v roli esesmana za úkol pozabíjet české povstalce s Gabčíkem a Kubišem v roli závěrečných bossů, je výrazně nepříjemnější. Z takového úhlu pohledu je mi vlastně hned jasnější, proč Call of Duty nikdy nepřišla s kampaní za síly Osy. Američanům, Britům či Francouzům by se asi taky nechtělo střílet do svých národních hrdinů, a kdo by si pak hru kupoval?

Inu, konec spekulací. Konkrétní informace o DLC Resistance se jistě dříve či později vynoří na světlo boží. Do té doby vám můžu prozradit, že rozšíření vyjde 30. ledna na PlayStation 4, přičemž další platformy budou následovat v blízké budoucnosti. Cena zatím není známá. No a samotná Call of Duty: WWII dorazí už v pátek 3. listopadu na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Tagy: druhá světová válka multiplayer FPS válečná

Zdroje: Polygon

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.