zavřít

Destrukce Marsu se vrací v remasterované verzi Red Faction: Guerrilla

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Studio Volition v letech 2001 a 2002 přineslo povedené první dva díly série Red Faction. Tvůrci si následně dali delší pauzu, aby se po sedmi letech vrátili s neméně povedenou Red Faction: Guerrilla. Tu bohužel následovala Red Faction: Armageddon, která se nevymanila z červených čísel a vydavatelství THQ tak nemělo jinou možnost, než celou sérii opustit. Teď se k ní ale vrací. Bohužel (bohudík?) ne s novým dílem, ale s remasterem Guerrilly.

Red Faction: Guerrilla by byla prachobyčejná střílečka, o kterou by nikdo nikdy nezavadil, kdyby se nechlubila na svou dobu přelomovou destrukcí. Nevadil slabší příběh, nevadila horší grafika. Oboje totiž muselo ustoupit oku lahodící devastaci objektů vytvořených lidskou rukou. A neradovalo se jen oko, nýbrž i celý hráč, když se místo vystřílení nepřátel v budově rozhodl celou stavbu strhnout za pomoci rozjetého náklaďáku.

Mělo to ale své mouchy. Jednou takovou pořádnou masařkou byla paradoxně fyzika. Když jste se snažili sundat několikapodlažní věžák za pomoci perlíku, často jste museli mrsknout i po poslední vztyčené traverze, aby se celá budova konečně uráčila rozložit na součástky. A to už tomu oku zas tolik nelahodilo…

Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered

Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered, jak zní „vtipný“ název remasteru, si tento neduh potáhne s sebou, protože do vnitřností hry vývojářova ruka nesáhla. Ta se dotkla jen vizuální stránky, která bude kompletně přepracovaná.

Nejvíce se logicky dělalo na texturách, které se dočkaly například spekulárních map starajících se o odlesky. Vylepšilo se renderování stínů a celkové nasvícení, shadery a postprocessing byly překopány od základů, a jak už bývá zvykem, hra bude podporovat nativní 4K.

Sám nevím, jestli se mi chce na tenhle Mars vracet, ale někdo se určitě najde. Red Faction: Guerrilla Re-Mars-tered vyjde ve druhém kvartálu letošního roku na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Tagy: Mars vozidla povstání destrukce

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.