zavřít

Democracy 4 bude simulovat fake news i mocná sociální média

Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Realisticky simulovat politiku moderního státu se zdá jako naprosto nemožný úkol, a přesto se do něj studio Positech Games ve své sérii Democracy zas a znova pouští. Nechá vás vymýšlet zákony, zvyšovat či rušit daně, vydávat různá nařízení a snažit se zlepšit životní podmínky občanů (nebo naopak naschvál vytvořit pekelnou totalitu). A na příští rok se chystá další pokračování – Democracy 4.

Trojka vyšla v roce 2013 a v recenzi Kuby Kováře si odnesla šestku, částečně i z jednoduchého důvodu, že „postihnout něco tak dynamického, složitého a neustále se vyvíjejícího, jako je chod státu, prostě nejde v plném rozsahu.“ Pochybuju, že čtyřka to dokáže, ale každopádně by měla lépe odpovídat současnosti.

Mnohé problémy, které byly relevantní před pěti lety, kdy Barack Obama zrovna začínal svůj druhý termín a Zemanovo prezidentství bylo teprve v plenkách, jsou dnes už zapomenuty. Na jejich místo nastoupil populistický fenomén Trump, měli jsme tu Brexit, uprchlickou krizi, narůst vlivu sociálních médií, údajné i skutečné fake news…

Democracy 4 se právě takovým moderním složitostem bude věnovat. Do základní verze zařadí i mechaniky z rozšíření k minulému dílu včetně Democracy 3: Africa, které se věnovalo korupci či omezování svobody tisku – což je podle tvůrců čím dál tím relevantnější i v západní společnosti. Poněkud depresivní postřeh.

Hra je zatím v rané fázi vývoje a nemůžeme ji čekat dřív než někdy v příštím roce, ale autoři by ještě předtím rádi vydali buď hratelnou alfu, nebo klasický early access. Democracy 4 si zahrajete pouze na počítačích.

Tagy: demokracie strategie simulace manažer geopolitika

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.