zavřít

Death Trash je absurdní kyberpunkové RPG se svérázným humorem

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux Switch Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Příběhů o úspěšných hrách, za nimiž stojí jediný člověk, je už poměrně dost. Stephan Hövelbrinks může jen doufat, že se k nim v horizontu dvou let přidá. Na svém postapokalyptickém kyberpunkovém RPG Death Trash pracuje už dlouhých pět let a konec je pořád v nedohlednu. Ale konečně se blíží čas early accessu, který vám umožní ponořit se do humorného světa inspirovaného Falloutem.

Nový trailer akčního RPG Death Trash sice nedostane cenu za kompozici, ale na hru umí nalákat dostatečně. Prapodivný mimozemský svět s ohyzdnými obludami okupovaný stylovými pozemskými přivandrovalci? Pankáči s brokovnicemi se tu potkávají se suchozemským krakenem a společně čelí robotům, kterým někdo přepnul režim z „ochraňuj“ na „zabij“.

Nepůjde o ryzí střílečku, ale spíš o staré dobré příběhové RPG s dialogovými možnostmi a levelováním postavy. Rozhovor můžete kdykoliv ukončit, všechny kolem sebe pozabíjet a změnit tak směr ubírání příběhu. Mimozemská planeta Nexus vám nebude k dispozici úplně celá, jen některé její otevřené oblasti, mezi kterými cestujete s pomocí přehledové mapy.

Ale nebojte, nebude to tak vážné. Humor ostřejší než ten ve Falloutu je tu cítit na každém kroku. Vypadá to, že se pro absurdní situace nepůjde daleko. Příklad za všechny můžete vidět v traileru: Hlavní postava se vyzvrací na zem, své zvratky následně sebere, strčí do kapsy a pronese klasickou adventurní větu ve smyslu: „To se může hodit.“

Vzhledem k tomu, že jde o práci jediného vývojáře (kterému vypomáhá pouze zvukař James Dean), nelze nesmeknout klobouk. A navíc půjde celá Death Trash odehrát v kooperaci dvou hráčů na rozdělené obrazovce.

Teď už stačí jen vydržet do začátku příštího roku, kdy hra půjde do early accessu. Tehdy nabídne první třetinu hry, během roku se dočká druhé třetiny a ten poslední kus dostanete až v plné hře, která vyjde na Steamu a jiných PC obchodech, PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi. A to vše bez vydavatele. Stephan je prostě borec.

Tagy: akční sci-fi RPG kooperace pixel art

Zdroje: AllGamesDelta

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.