zavřít

Datadisk Cataclysm k prvnímu dílu Homeworld se vrací pod názvem Emergence

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Série Homeworld se loni po dlouhých 13 letech rozrostla o v pořadí již třetí plnohodnotný díl. Ale těm opravdu zarytým fanouškům možná chybí Homeworld: Cataclysm, samostatně hratelný datadisk k vůbec prvnímu dílu Homeworld. Ti si ovšem mohou oddechnout, protože bitva obrovských rozměrů mezi Kiit Somtaaw a novou hrozbou The Beast může opět začít ve staré hře s novým názvem Homeworld: Emergence.

Hned na začátek zodpovím zjevnou otázku. Proč úplně stejné hře dávat nový název a akorát tím vyvolat zmatek? Proč Emergence a ne původní Cataclysm? No, když řeknu World of Warcraft: Cataclysm, tak vše rázem zapadne do sebe.

Datadisk do WoW z prosince roku 2010 by datadisku do Homeworld z roku 2000 v podstatě neměl nijak vadit. Jenže Blizzard je na své registrované značky háklivý. Jistější cestou, než pojmenovat hru jako původní Catalclysm, je dát jí nové jméno a vyhnout se tak nepotřebným, možným právním tahanicím.

Ale co záleží na jméně, když obsah hry zůstal nezměněn a můžete si ji nově zakoupit na GOGu. Cataclysm/Emergence vyšel rok po původním Homeworld a značně jej vylepšil. Změn doznaly lodi a uživatelské prostředí, přibyla možnost upravit rychlost hry, oko potěšily 3D efekty pohyblivých částí atd. Především jste ale mohli odehrát novou kampaň proti expanzivní rase The Beast, která měla v plánu podmanit si celou galaxii.

Vydání Homeworld: Cataclysm na GOG doprovází ještě dvě pozitivní zprávy ohledně celé série. Tou první je příchod další hry na tuto platformu – loňské RTS Homeworld: Deserts of Kharak. Tou druhou pak nevyhnutelné slevy. Jak na Steamu, tak i na GOGu je většina her ze série Homeworld pod 66% slevami. Lepší čas pro záchranu galaxie už asi nebude.

Tagy: vesmír strategie mimozemšťané

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.