zavřít

Česká sci-fi plošinovka Blackhole si hraje s gravitací

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Zajímavý český počin se dnes objevil na Steam Greenlight. FiolaSoft Filipa Krauchera představil chystanou sci-fi plošinovku Blackhole. Její příběh se točí kolem astronautů, kteří konají záslužnou práci – likvidují černé díry, které by jinak ohrožovaly matičku Zemi. Což se jim daří až do chvíle, kdy je jedna z děr vtáhne do sebe a posádka ztroskotá na neprobádané Entitě, kde to s fyzikálními zákony není tak, jak jsme navyklí. Takže potenciál pro nápaditou plošinovku?

Podle všeho, hlavně videí, ano. V Blackhole se zhostíte role hrdinného podavače kafe, jehož doprovází umělá inteligence lodi, která se stihla nahrát do jeho PDA. Úkolem je v širším rámci dostat se z Entity a v tom momentálním posbírat co nejvíce speciálních nanobotů, kteří opraví poškozenou loď. Zásadním prvkem hratelnosti bude ale právě úprava fyzikálních vlastností, jež příběhově vyplývá z faktu, že jste uvnitř černé díry. Váš astronaut sice umí skákat, ale kdyby to nestačilo, můžete si otáčet svět o devadesát stupňů a tím i změnit směr působení gravitace.

Jde o šikovný a nápaditý prvek, který při správném využití může celou hratelnost výrazně ozvláštnit. Už z videí si můžete udělat solidní přehled o tom, že bude třeba pořádná prostorová orientace a hlavně kalkulování s tím, kam astronaut spadne pro pootočení, respektive, kde by se daly najít skulinky v architektuře. Samozřejmě to bude vyžadovat pořádný důraz na design jednotlivých úrovní.

„Naše hra se nesnaží být jen vtipnou příběhovou adventurou, jedná se o stylizovanou a těžkou skákačku. Zaměřili jsme se na vyladěné ovládání postavy - aby skákání bylo přirozené, rychlé a zároveň akční. Postup hrou je přitom velmi uvolněný a záleží jen na vás, zda si chcete více vychutnat příběh nebo opravdovou výzvu,“ vysvětluje Tomáš Otáhal, týmový gameplay designer. Blackhole vyjde v češtině i angličtině. Tady přichází další zvláštnost hry. Na jejím dabingu se totiž podílejí čeští i zahraniční „YouTubeři a Let's Playeři“ a dabing bude jak česko-slovenský, tak anglický.

Na videu pod tímto odstavcem tak můžete slyšet kromě Zuzany Cinkové i slovenského YouTubera Selassieho, v anglické verzi pak nezávislého britského muzikanta a herce Blakea Swifta. Pokud vás Blackhole oslovila, podpořte ji na Steam Greenlightu, kde bojuje o přízeň hráčů. Vyjít by měla v září tohoto roku na PC, Linux a Mac.

Tagy: sci-fi adventura plošinovka

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.