zavřít

Česká sci-fi hra Space Merchants: Days of Glory slibuje vesmírnou akci i propracovaný příběh

iPad Android PC

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Na Steam Greenlight a IndieGoGo se uchází o vaši pozornost a případně klik či peníz zajímavý projekt dvoučlenného studia Playito, které se primárně specializuje na mobilní casual hry. Jenže Space Merchants: Days of Glory, jak se jejich novinka jmenuje bude z úplně jiného těsta. Jde o vesmírnou akci, v níž sehraje roli i obchod a především důraz na příběh, který by vás měl protáhnout celou kampaní.

Pár set let v budoucnosti lidstvo objevilo planetu, která se výrazně podobá Zemi. Nicméně je prázdná a nikdo neví, co se s původním obyvatelstvem stalo, jen, že po sobě zanechalo mnoho artefaktů využitelných pro další technologickou evoluci. Jenže ve chvíli, kdy se z nové planety stává strategický prvek pro přežití lidstva, homo sapiens zjišťuje, co jejich předchůdce z planety vyhnalo.

Vy se ve hře stanete obchodníkem jedné z frakcí a jak plníte úkoly nejen ve Sluneční soustavě, ale i u možné budoucí nové matičky lidstva. Začíná tak koloběh soubojů, prodeje kořisti, nákupu nového vybavení a vylepšování vaší lodi a její umělé inteligence. Jak ubíhají mise, odhaluje se i zmiňovaný příběh. Ke kampani hra nabídne i multiplayer, v jehož rámci budete moci s jinými hráči zápolit v arénách a to i v týmových módech.

Jelikož dvoučlenný tým na hře pracuje už několik měsíců ve volném čase, zamířil na IndieGoGo, aby mohl zafinancovat další části vývoje, které prostě u podobně velké hry nejde zvládnout (překlad dialogů, nákup assetů, pronájem serverů) ve volném čase po práci. Pomoci může samozřejmě jak finanční obnos z IndieGoGo, tak i úspěšný průchod Steam Greenlight. Momentální plán je v dubnu vydat alfu v rámci early accessu, v červenci vydat první kapitolu na PC, v září pokračovat na mobilní platformy a v listopadu jako DLC zdarma další dvě kapitoly.

 

Tagy: akční sci-fi multiplayer

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.