zavřít

Česká sci-fi hra Space Merchants: Days of Glory slibuje vesmírnou akci i propracovaný příběh

iPad Android Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Na Steam Greenlight a IndieGoGo se uchází o vaši pozornost a případně klik či peníz zajímavý projekt dvoučlenného studia Playito, které se primárně specializuje na mobilní casual hry. Jenže Space Merchants: Days of Glory, jak se jejich novinka jmenuje bude z úplně jiného těsta. Jde o vesmírnou akci, v níž sehraje roli i obchod a především důraz na příběh, který by vás měl protáhnout celou kampaní.

Pár set let v budoucnosti lidstvo objevilo planetu, která se výrazně podobá Zemi. Nicméně je prázdná a nikdo neví, co se s původním obyvatelstvem stalo, jen, že po sobě zanechalo mnoho artefaktů využitelných pro další technologickou evoluci. Jenže ve chvíli, kdy se z nové planety stává strategický prvek pro přežití lidstva, homo sapiens zjišťuje, co jejich předchůdce z planety vyhnalo.

Vy se ve hře stanete obchodníkem jedné z frakcí a jak plníte úkoly nejen ve Sluneční soustavě, ale i u možné budoucí nové matičky lidstva. Začíná tak koloběh soubojů, prodeje kořisti, nákupu nového vybavení a vylepšování vaší lodi a její umělé inteligence. Jak ubíhají mise, odhaluje se i zmiňovaný příběh. Ke kampani hra nabídne i multiplayer, v jehož rámci budete moci s jinými hráči zápolit v arénách a to i v týmových módech.

Jelikož dvoučlenný tým na hře pracuje už několik měsíců ve volném čase, zamířil na IndieGoGo, aby mohl zafinancovat další části vývoje, které prostě u podobně velké hry nejde zvládnout (překlad dialogů, nákup assetů, pronájem serverů) ve volném čase po práci. Pomoci může samozřejmě jak finanční obnos z IndieGoGo, tak i úspěšný průchod Steam Greenlight. Momentální plán je v dubnu vydat alfu v rámci early accessu, v červenci vydat první kapitolu na PC, v září pokračovat na mobilní platformy a v listopadu jako DLC zdarma další dvě kapitoly.

 

Tagy: akční sci-fi multiplayer

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.