zavřít

Budoucí DLC pro Battlefield 1 přinesou Rusy, obojživelný boj a nejstrašnější bitvy války

PlayStation 4 PC Xbox One

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

První světová válka ještě nekončí. Battlefield 1, jedna z nejlepších stříleček loňského roku, představila kompletní obsah svého Premium Passu, který se skládá ze čtyř samostatných DLC. Ta budou obsahovat 16 multiplayerových map, 20 zbraní i nové elitní třídy, ale mnohem zajímavější je zjištění, o čem vlastně pojednávají. Už nějakou dobu bylo známo, že první rozšíření pojmenované „They Shall Not Pass“ („Neprojdou“) do hry přidá tolik postrádanou francouzskou armádu. A teď už víme, že kromě ní se ve hře objeví i Rusové, námořní boj a sebevražedné útoky zemí nikoho.

Jenom pro připomenutí: „They Shall Not Pass“ vás zavede například do pekla bitvy u Verdunu, v níž budete držet či naopak dobývat opevněné pozice pod tlakem dělostřeleckého bombardování. Druhá mapa je podstatně klaustrofobičtější – po vzoru hrdinné jednotky francouzských vojáků, kteří v pevnosti Fort Vaux vzdorovali mnohonásobné přesile, si zabojujete v úzkých koridorech a stísněných místnostech. Dále se dočkáte tankové bitvy u Soissons a nakonec útoku na oblast Fontenoy, při němž se Francouzi snažili obsadit mosty přes řeku Aisne.

A teď už k čerstvým novinkám. Asi tou nejzajímavější je přídavek ruské armády a mrazivých střetů na východní frontě v DLC „In the Name of the Tsar“ („Ve jménu cara“). Tady se na nějaké zákopy moc nehraje. O tom svědčí i fakt, že jedním z hlavních lákadel je tzv. Brusilovova ofenzíva, při níž ruská vojska prolomila rakousko-uherské linie v Galicii, bleskovým postupem obsadila obrovská území a zcela ochromila rakouskou vojenskou sílu. Prý si tu i zajezdíte na koni v rámci jednotek husarů. Další mapa vás pak zavede do Estonska, kde se Němci pokusí vylodit a dobýt zamrzlé souostroví. A podíváte se i do Nízkých Beskyd na dnešních slovenských hranicích, kde dojde k bitvě ve zrádném Lupkovském průsmyku.

Battlefield 1

Třetí DLC jménem „Turning Tides“ se věnuje obojživelným operacím první světové války. Nasednete do torpédoborce a zúčastníte se bitev na moři, a přibude i pobřežní varianta vzducholodě. Tuhle kombinaci vzdušných, námořních a samozřejmě i pozemních sil pak můžete využít třeba při britském útoku na belgický přístav Zeebrugge, při němž Angličané potopili své vlastní zastaralé lodě, aby zablokovali přístup do zátoky. Z Belgie se pak přesunete do Turecka. Tam budete svědky vylodění a bojů o pláže na nechvalně proslulém poloostrově Gallipoli, kde se britské koloniální síly rozbily o odhodlané osmanské obránce, mezi jejichž vůdce patřil pozdější zakladatel Turecké republiky Mustafa Kemal Atatürk.

Battlefield 1

Posledním DLC do sbírky je příhodně pojmenovaná „Apocalypse“. V něm vás čeká onen ikonický obraz šílenosti první světové války, jímž jsou sebevražedné útoky skrz zemi nikoho přímo proti nepřátelským kulometům. Připravte se na zoufalá opatření včetně unikátních zbraní poskládaných z toho, co zrovna bylo na frontě k dispozici. Autoři necitují žádnou specifickou bitvu nebo ofenzívu, tak bude zajímavé zjistit, jakou konkrétní apokalypsu si pro vás vlastně připravili.

Battlefield 1

Premium Pass vás vyjde na 50 € a jeho vlastníci dostanou k novému obsahu přístup o dva týdny dříve, než ti, co si DLC nakupují separátně. První rozšíření, „They Shall Not Pass“, vychází už tento měsíc.

Tagy: multiplayer dlc FPS válečná první světová válka

Zdroje: tisková zpráva,AllGamesDelta

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.