zavřít

Braben zkouší sehnat peníze na nové Elite přes Kickstarter

Windows

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Někdy je splnění snu tak neuvěřitelně a lakonicky jednoduché a dosažitelné, až to po letech doprošování a snění působí nepatřičně. Ale je to tak, stačí prý vybrat na Kickstarteru 1 250 000 liber a David Braben s malým týmem vybraných lidí v rámci své docela velké firmy Frontier Developments vám přinese nové Elite – další zásek v sérii ultimátních vesmírných dobrodružství, po němž alespoň jednou zatoužil každý herní stařešina.

Elite: Dangerous je další z několika pokusů Davida Brabena o oživení značky. V uplynulých letech jich naznačil, nebo dokonce oznámil, už několik, nikdy z toho ale nic nebylo a ještě než začnete juchat, nemusí být ani tentokrát. Nezapomeňte, že je třeba vybrat dost peněz. Zatím přibývají docela slušným tempem - dle komentářů se hráči zajíkají nostalgickými vzpomínkami a penízky na vidinu návratu kultovního konceptu vesmírné dobrodrůžo hry se sypou, jako dukáty z pohádkových oslíků. Nevadí jim (hráčům, ne oslíkům), že KS kampaň postrádá obvyklé prvky včetně videa s alespoň nějakou ukázkou ze hry, potažmo jim ani nechybí konkrétní informace o zamýšlené hře. Zatím ji totiž Braben nastínil jen rámcově, tak se podívejme, co má v plánu.

S pomocí procedurálně generovaného obsahu chce Braben a jeho kolegové stvořit obrovskou hru bez obrovských nákladů, v níž klasicky začnete s jednou vesmírnou lodí, pár kredity a dál už se děj vůle vaše. Otevřeny jsou vám dráhy piráta, obchodníka, lovce lebek, pionýra, vesmírné odtahovky – zkrátka, volba kariéry je pouze na vás.

Nevyhnete se samozřejmě ani soubojům, vylepšování či nakupování lodi, ale jednou z nejhlavnějších složek má být podpora multiplayeru s vámi nastavitelnými podmínkami. Chcete s několika přáteli vyrazit na dobrodružnou výpravu, chcete vykostit partu jiných živých nepřátel, chcete se potkávat s neznámými hráči, nebo naopak vůbec ne? Proprietární technologie, kterou už prý tvůrci mají rozpracovanou, tohle všechno umožňuje. Ale zatím z ní Braben nic moc ukázat nechce, pokud za ukázku nepovažujete letmé záběry z toho videa v článku na BBC.

Plán je takový, že Elite: Dangerous vyjde na PC do března 2014, ale kdyby se potenciálně podařilo vybrat opravdu hodně peněz nad plán, což zrovna u této hry je představitelné, tak se projekt asi pozdrží. Zatím ale peníze patří stranou, protože podstatnější je požadavek na další informace o hře. Je sice hezké, že Braben a spol. mají rozpracovanou síťovou technologii, ale co dál? Chybí konkrétní informace o hře, o fyzice, fungování vesmíru, specificích simulačních systémů a tak dále, a tak dále.

Snad plánuje Braben zveřejňovat konkrétní detaily o hře postupně, protože zatím je to tedy velká bída. Zrovna od tak zkušených vývojářů, jakým Braben se svým 260hlavým studie Frontier Developments určitě je, by člověk čekal, že se na Kickstarter připraví a ukáží všem, jak se to dělá. Zatím se tak neděje, ale je fakt, že na zveřejnění tuny informací a materiálů o hře má Braben ještě celé dva měsíce.

Takže, zafinancujete tento projekt, nebo ne? A proč, pokud se můžu zeptat. Ode mě zatím Braben neuvidí ani korunu, dokud nepřijde s něčím konkrétním. Když si vzpomenu, jak připravený (až na padání webu) šel do boje o investice od hráčů Chris Roberts se Star Citizen, tak mám chuť Brabena pokárat zdviženým prstem a požádat o rychlou nápravu. Pravda je taková, že bych totiž velmi rád viděl nové Elite, jen těch falešných startů bylo už poněkud příliš, a další takový se mi financovat nechce.

Tagy: simulace vesmírný Kickstarter crowdfunding

Zdroje: Kickstarter

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.