zavřít

Blasphemous je brutální, bizarní plošinovka plná krásné odpornosti

Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Běs a hrůza, temné prostředí z nejdivočejších snů, ohavné nestvůry strašící v těch neděsivějších nočních můrách, deprese, zmar a krev. Potoky krve. Tím vším vás hned na první pohled ohromí hack-n-slashová mlátička Blasphemous, která vás po úspěšném zafinancování na Kickstarteru vezme do světa bez světla či štěstí v nádherném pixelartovém vizuálu.

Vývojáři z The Game Kitchen, které můžete znát díky temné lovecraftovské adventuře The Last Door, v první den kampaně Blasphemous na Kickstarteru vybrali požadovaných 50 tisíc dolarů, na kterých se částka ani náhodou nezastavila, naopak konstantně roste. Na své cestě jako obvykle odemyká nový obsah do finální verze hry, kterou můžete očekávat až začátkem roku 2019.

Už teď je ale jasné, že ve hře bude zahrnut takzvaný Boss mód, ve kterém kosíte jednu obří ohavnost za druhou a po dohrání celé hry se vám odemkne NewGame+. Dále se čeká na odemčení nové obtížnosti hry, možnosti přepnout celou hru do jiného grafického zpracování nebo třeba speciální události na týdenní bázi. To vše ale závisí na konečné částce, vybrané za zbývajících 27 dní kampaně.

asd

Od Blasphemous můžete očekávat akcí nabitou 2D plošinovku s hutnou, temnou atmosférou, vysoce nastavenou obtížností a gore elementy na každém kroku. Kde jednomu fanatikovi s „bojovým“ svícnem v rukách useknete hlavu, dalšímu nočnímu běsu letícím na zvonu vyrvete zaživa srdce a hodíte ho po něm, aby vás následně děcko velké jak dům, držené něčím ještě větším, doslova roztrhlo vejpůl. Blasphemous zkrátka není pro každého, zvláště ne pro ty, kteří se úplně nekamarádí s násilím.

Pokud vás zajímá příběh, ten ve hře sice je, ale musíte si ho sami vykutat z kulis jednotlivých úrovní. Ty nebudou lineární, jak bývá u plošinovek zvykem. Blasphemous dle slov vývojářů nabízí otevřený svět s maximální možností volného pohybu, takže můžete dosyta prozkoumávat zdejší tajemství. Na druhou stranu, pokud příběh nehledáte, nebude vás nijak zdržovat od čiré akce a vylepšování si postavy novými zbraněmi a různými relikviemi, které rozšiřují vaše dovednosti.

gore_original

Hru si můžete zakoupit v předprodeji na Kickstarteru, čímž zároveň podpoříte kampaň a výsledný obsah hry. Ta je k mání za 20 dolarů, zatímco za vyšší částky si zajistíte přístup do bety a různé reklamní předměty. Hra je plánovaná na první čtvrtletí roku 2019 na Windows, Linux a Mac. Vývojáři momentálně projednávají verze pro Xbox One a PlayStation 4, ale i pro Nintendo Switch a dokonce i PS Vita, jejichž uskutečnění můžete opět pomoci odemčením budoucích cílů kampaně.

Tagy: plošinovka 2D brutální

Zdroje: Kickstarter,PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.