zavřít

Assassin's Creed IV: Black Flag bude mít na X360 a PS3 české titulky

PlayStation 3 Xbox 360

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Dobrá zpráva pro všechny, kteří se necítí být jistí v kramflecích anglického jazyka. ConQuest, distributor pirátského Assassin's Creed IV: Black Flag v ČR a SR oznámil, že na Xbox 360 a PlayStation 3 bude hra vybavena českými titulky. Hra vychází i na PC, Wii U a PlayStation 4. Datum vydání je stanovené na 31. října, byť u PS4 je tohle datum s velkým otazníkem.

„Jsme hrdí, že můžeme hru Assassin’s Creed IV: Black Flag vydat s českými titulky. Snažíme se vyjít vstříc fanouškům série Assassin’s Creed a jsme si jisti, že to s radostí přijmou,“ komentoval Michal Valkoun, president společnosti ConQuest. Dá se čekat, že na PC se o titulky postará Playman, distributor PC verze. Každopádně před překladateli leží možná pořádná výzva, protože tady nepůjde jen o možný pirátský slang a občas barvitá jména některých slavných pirátů.


Pokud by hra chtěla zabrousit do dobového námořnického žargonu, byl by to pořádný oříšek, jak čtenáři literatury z tohoto prostředí potvrdí. Ale je otázka, kam až bude chtít Ubisoft zajít, protože silný důraz na žargon by mohl udělat hru obtížně srozumitelnou i pro rodilé mluvčí. Nejlepší by tedy asi byl kompromis... Nechme se překvapit. Samotná zpráva, že hlavní dvě konzolové platformy budou mít překlad je dostatečně dobrá.

Tagy: Assassin's Creed (série) piráti historická dobrodružná

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.