zavřít

Adventura Wild Unknown vám položí složité otázky o lidské povaze

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Amnézie. Už je tady zas. Někdo by měl odborně vyzkoumat, zda nejde o poruchu spojenou s výkonem povolání hrdiny počítačové hry, podobně jako v případě podezření, že fotbalisté mohou trpět zvýšeným výskytem demence. Samozřejmě nechci druhé zmiňované téma zlehčovat, protože se zjevně jedná o vážný problém, takže možná bude lepší neodbíhat od tématu a soustředit se na nadcházející explorativní adventuru Wild Unknown, kde se procházíte nepřirozenou divočinou a snažíte se odhalit tajemství své i její minulosti.

Nečekejte žádnou kopii The Forest. Ve vašem arzenálu bude především schopnost nacházet, sbírat a používat různé předměty, co najdete po okolí, takže si nemusíte lámat hlavu s krvežíznivými domorodci nebo hladem a žízní. Hlavním zaměřením téhle hry je jednoznačně příběh. „Wild Unknown uznává, že hráči jsou chytří, a klade složité otázky o lidské povaze a vědomí, důležitosti úmyslu a možnosti vykoupení,“ popisuje Joe Sansone, vlastník studia Island Bar Games.

Zní to hluboce. To, jak na vás hra zapůsobí, prý bude záležet na vašich životních a názorových postojích, a vaše volby ovlivní i závěr celého vyprávění. Na výběr je prý mnoho možných konců, z nichž některé bude velice těžké objevit. To naznačuje, že na rozdíl od mnoha narativně zaměřených her by tu mohlo být skutečné lákadlo si hru zahrát ještě jednou, zvlášť jestli nebude příliš dlouhá.

Z traileru na mě obzvlášť silně zapůsobily různé odhmotněné hlasy, z nichž některé zní relativně normálně, zatímco jiné byly prohnány filtrem a působí nepříjemně groteskně, což je jedině dobře. Wild Unknown bude potřebovat všechny možné páky, aby se v dosti saturovaném žánru explorativních narativních adventur zviditelnila. Hra vychází už 6. března a na Steamu si ji můžete pořídit za 10 euro.

Tagy: adventura amnézie vzpomínky explorativní adventura minulost

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.