zavřít

Adventura Desolation od tvůrců Stasis představuje fantaskní svět podobný Africe

Windows

- Oznámení autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Tvůrci hororové sci-fi Stasis se sice věnují jejímu kratšímu příběhovému doplňku Cayne, vedle toho se ale také hráčům pokusí dokázat, že i v destrukci a zkáze se může skrývat krása. Stane se tak v postapokalyptické adventuře Desolation, která vás přenese krajiny připomínající Afriku a především do světa, kde již lidský druh dávno dominantní.

Desolation se bude odehrávat v cizím světě daleko v budoucnosti a její hrdina je zatím zahalený, podobně jako hra samotná, spoustou neznáma. Oficiální web hry totiž hovoří o komsi, kdo nepochází z daného místa ani času, čímž bohužel také víceméně končí veškeré dostupné informace o hře. 

K dispozici je sice ještě faunou i florou oživlý trailer, ten však odhaluje pouze tři scenérie ze hry a na jakékoli další informace jsou tvůrci ještě přinejlepším velmi skoupí. Sdílnější tak není ani příspěvek na Steamu, ve kterém píše v podstatě pouze o tom, že idea na hru vznikla již před dlouhou dobu.

Další informace ale snad již brzy přinese plánovaná crowfundingová kampaň ke hře. K tomu se také můžete přihlásit do newsletteru na stránkách hry. Pokud se ale podíváte na to, jak vypadala Stasis (viz naší recenzi), je celkem jasné, o jaký typ hratelnosti půjde. Studio The Brotherhood nechce opouštět svou zajetou rutinu tvorby izometrických adventur, které přetékají atmosférou.

Desolation stojí na myšlence, kterou autoři odsunuli do pozadí kvůli vývoji Stasis, ale nyní nastala vhodná chvíle na oživení nápadu. Tvůrci si odpočinou od sychravého vesmíru Stasis a změna atmosféry, při zachování stejného žánru, by jim mohla prospět a stejně tak i finálnímu produktu. Kdy se jej dočkáte je ale zatím ve hvězdách. Aktuálně finišují práce na Cayne (viz nový trailer) a teprve pak se celý tým vrhne na novou hru a svět.

Tagy: Afrika sci-fi fantasy adventura postapokalyptická crowdfunding

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.