zavřít

Více o Men of Valor: Vietnam

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Je to sotva pár týdnů, co Sierra odhalila své plány ohledně nové first-person akce z dílny tvůrců Medal of Honor: Allied Assault a ani ne dva dny, co jsme vám nabídli několik screenshotů včetně podrobnějších informací a jsme tu opět s další sadou ukázek a několika novinkami.

Hra, o které je nyní řeč, se jmenuje Men of Valor: Vietnam, má vyjít někdy v průběhu příštího roku a to jak pro Xbox, tak pro PC. Jak je zřejmé, tento titul nás zavede do konfliktu ve Vietnamu. Příběh přitom bude přednášen prostřednictvím osobních dopisů, které bude hráč psát a dostávat během svého pobytu ve Vietnamu.

Hráč začne coby vojín americké námořní pěchoty, konkrétně u 3. praporu, 3. námořního pluku. Pro účely hry a jejího příběhu se hrdina trochu pohybuje mezi jednotkami tak, aby se zapojil do všech hlavních akcí daného období (1965 - 1968). Tak jak bude přežívat jednotlivé bitvy, bude povyšován a nakládán novými povinnostmi. V průběhu svých dobrodružství a v rámci plnění úkolů, kde půjde o holý život nejen jeho, ale také o životy jeho kamarádů, se bude náš hrdina dopouštět nezištných statečných činů. Stále však to bude pouze obyčejný hoch a žádný superhrdina z komiksů.


nové obrázkykompletní galerie

Vývojáři by rádi vytvořili ten správný dojem zmatku a intenzity vyplynulé z náhlého boje pod palbou prohnaných a agresivních nepřátelských AI, při kterém se spřátelené AI starají pouze o svou vlastní bezpečnost. Také by rádi předvedli spoustu skriptovaných událostí zobrazujících, jak snadno se mohou zhatit dosavadní plány, když jsou konfrontovány nepřátelskou akcí. Tak, jak je hra nyní vyvíjena, je velice akčně laděna a o trochu intenzivnější než MoHAA. Umělá inteligence je flexibilnější a už není jejím hlavním cílem prostě jen zabít našeho hrdinu. Také skrývání se a maskování v džungli je zde mnohem důležitější než v MoHAA a divoké střílení všude okolo sebe rozhodně nepovede k úspěchu. Tvůrci věří, že ten největší pokrok uvidíte především v autenticitě boje a také více "player-friendly" navyšování náročnosti než u MoHAA. Rozhodující součástí hry budou členové vašeho týmu. Tvůrci se i v tomto případě snaží vytvořit AI vašich kolegů co nejvíce podobné lidské mj. i proto, abyste si k nim rychle vytvořili citové vazby a během hry skutečně měli obavy o jejich přežití.

Men of Valor: Vietnam poběží na Unreal enginu. Velikou práci si vývojáři dávají se zpracováním husté vegetace a prostředí džungle. Někteří fanouškové MoHAA tvůrcům vyčítali, že ve hře nebyla ukázána krev. V Men of Valor krev bude, ovšem v únosné a realistické míře. Když střelíte nepřítele, můžete pozorovat nejrůznější předpokládané reakce na bolest. I když Unreal engine obsahuje fyzický systém Karma a jeho rag-doll efekt, tvůrci ještě zvažují jeho užití, popř. pozměnění. V multiplayeru se tvůrci zaměřují na sérii map založených na různé úkoly. Obsaženy by měly být ale i další herní módy (CTF, kooperativní, ad.), přičemž si hráč bude moci vybrat, na kterou stranu konfliktu se přidá.
zdroj: GameSpot

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.