zavřít

Tři mocnosti v Age of Empires III: Asian Dynasties

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Proč Asie, když se celé Age of Empires III odehrávalo na americkém kontinentě? „Uvědomte si, že to byla východní Indie kam chtěl Kolumbus doplout“ pravil Brian Reynolds, CEO / kreativní ředitel Big Huge Games, v rozhovorech pro GameSpot a GameSpy.

A nejen to, takže naše předchozí informace jsou nyní o dost rošířenější. Konkrétně již třeba víme to, že ve hře budou opět tři kampaně (Čína, Japonsko, Indie) o pěti scénářích (frakcí totiž bude patero) a pokud jde o jednotky, při hraní za Japonsko se můžete těšit třeba na samuraje nebo tzv. Daimyo (ze strategického hlediska prý nejsilnější jednotky, ale důvody si chce Brian ještě nechat pro sebe). Evropské a indiánské národy však již žádné novinky nečekají. O náplni misí vývojáři zatím také vesměs mlčí a řekli pouze to, že na jedné mapě budeme operovat na tzv. Hedvábné stezce poskytující nové způsoby obchodování. A také se nechal slyšet, že obtížnost Hard bude těžší.


Nově zde bude možnost komunikace a obchodování se státy ze starého kontinentu. Sloužit k tomu bude speciální budova nazvaná Konzulát a fungovat by to mělo tak, že si na mapě vyberete některou evropskou zemi a následně od ní budete odkupovat nové schopnosti či jednotky (včetně těch unikátních, třeba od Francouzů těžkou jízdu kyrysníků). Jsem celkem zvědavý, jak autoři vyřeší japonskou tehdejší politiku izolace, které se zde prý také dočkáme. Asijské mocnosti budou mít samozřejmě také svá domovská města a karty v nich koupitelné a dojde zde ke změně např. v systému „vesničanských karet“, protože skoro všechny předchozí národnosti měli ze začátku možnost zaslat si hned tři dělníky. Číňané budou mít tzv. migrační karty, které každému městskému centru a vesnici přidají jednoho pracovníka (takže využívat je radši až později), Japonci mohou poslat jen dva vesničany, ale za to zase dvakrát a Indové nemají tyto karty vůbec žádné, avšak každá jiná po jednom pracovníkovi vždy přidá.

Zajímavou funkci zde budou plnit i asijské divy (Wonders), protože zatímco minule jste je stavěli kvůli vítězství, zde vaši mocnost různými způsoby vylepší. Vylepšení dozná samozřejmě i multiplayer a to tím způsobem, že tvůrci trochu poupraví interface a přidají nové hot keys. Na závěr dodáme, že s tím datem vydání jsme to minule trefili – na konci roku.
zdroj: GameSpot, GameSpy

moolker

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.