zavřít

Detaily o Age of Empires III: The WarChiefs

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Minulý týden ohlášený datadisk pro Age of Empires III dostal oficiální název, který zní The WarChiefs aneb Váleční Náčelníci tří domorodých amerických kmenů, kolem nichž se bude veškeré dění točit.

Proč zvolili Ensemble Studios právě je? Hlavní designér Sandy Peterson říká, že nejprve chtěli přidat pár standardních civilizací, ale s nimi by se prý datadisk hrál příliš podobně jako původní AOE3, což není jejich cílem. Jiným důvodem je záměr vyprávět zajímavé příběhy z perspektivy indiánů, kteří nejsou tak často námětem her i kvůli tomu, že se museli podřídit kolonizaci.


Jediným zatím odhaleným novým národem je konfederace Irokézů, která se stala ještě silnější po kontaktu s Evropany, jelikož adoptovala jejich technologii i (na 17. století moderní) armádu, přičemž ale stále staví na domorodé ekonomii s lovem zvěře, pěstováním rostlin a celkově rolnickým způsobem života. Jejich výzbroj zahrne staré známé Tomahawky a Mantlety (oproti základnímu AOE3 se upraví jejich atributy a budou se počítat do populačního limitu), k nimž přibude 6 nových jednotek - mj. Aenna (klasický pěší lukostřelec) či Musket Rider (kavalérie mušketýrů). Protože většina nepřátel Irokézů žije v opevněných městech, stali se experty na obléhání a disponují speciální výbavou, jako je například beranidlo.

Samotná hlavní kampaň datadisku má opět pojednávat o rodině Blackových, která se ještě o něco rozšíří a bude více spjata se známými historickými událostmi. Jinak se můžete těšit na skirmishové mapy v nových lokacích Ameriky, další domorodé spojence, nové druhy bonusů dovezených z domovského města atd.
zdroj: IGN

jd

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.