zavřít

Civilization IV - nejen o nových civilizacích

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Začátkem prosince loňského roku jsem vám přinesli první informace a také scany z nadcházejícího pokračování oblíbené strategické série Sida Meiera - Civilization IV, které by mělo vyjít někdy letos.

Dnes pro vám máme první tři skutečné screenshoty a další podrobnosti. Podle oficiálních informací na homepage povznese tato hra sérii do nových výšin. Měla by to dokázat novými způsoby hraní a cestami k vítězství, novými nástroji pro řízení a rozšiřování vaší civilizace, novými možnostmi v oblasti multiplayeru, ale také grafikou a dalšími novinkami a vylepšeními.

Podle rozhovoru na stránkách PC.IGN nová Civilization IV zahrne opět období mezi 4000 před Kristem do roku 2050 našeho letopočtu. Základ hry tvoří Gamebryo engine. Díky němu uvidíte ve hře spoustu nových efektů a animací, což tento titul jistě velmi oživí. Pokud jde o civilizace, chybět samozřejmě nebudou obvyklé hlavní mocnosti jako Francie, Německo, Anglie, Amerika, Čína či Japonsko, aj., dále však ve hře uvidíte i různé nové národy nebo použité v datadiscích, jako Aztékové, Inkové či Mali. Celkem by mělo být k dispozici 18 civilizací.


Celá řada aspektů nové hry vám připomene její předchůdce, ovšem mnoho jich bude fungovat poněkud odlišně. Některé herní prvky byly dokonce vypuštěny a nahrazeny novými. Týká se to například armád, konkrétních jednotek, systému vlád a náboženství, konceptu velkých vůdců, fungování technologického rozvoje, apod. Systém soubojů bude také fungovat trochu jinak a zde se přísluší podotknout, že byl snížen počet jednotek, přesto se ale dočkáte některých nových. Jednou z hlavních odlišností tohoto dílu je nicméně to, že zde nebudou stanovené éry a hráč si bude moci sám vybrat, jakým způsobem svou civilizaci povede. Podle svých preferencí a potřeby budete moci také měnit rychlost toku času.

Velmi významnou součástí hry má být multiplayer. Zahrát si budete moci přes LAN i Internet, přičemž si budete moci vybrat z množství různých módů a stylů (vč. Hot Seat, PBE, aj.). Kooperativní hra by měla fungovat podobně jako v Age of Kings nebo Warcraft 3. Jistě vás potěší i fakt, že Civilization IV má být kromě toho všeho velmi dobře přístupnou k vytváření modifikací, dokonce nejvíc z celé série. Zabíhat do detailů by bylo nad rámec tohoto článku, proto pokud vás to zajímá, přečtěte si onen rozhovor.

Update 19:00 - do galerie přibylo dalších osm screenshotů.
zdroj: PC.IGNhomepage

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.